Moda ślubna to temat numer jeden w sezonie wiosenno–letnim, kiedy najwięcej par zawiera związki małżeńskie. Warto podkreślić, że uroczystości te są dokładnie planowane, zazwyczaj na przestrzeni kilku lat. Nie dziwi więc, że każdy detal powinien być jak najlepiej zaplanowany.

Data dodania: 2014-09-27

Wyświetleń: 1587

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda ślubna (kryje się) we włosach

Kobieta jest pierwszoplanową aktorką ceremonii ślubnej, a najważniejszym jej atrybutem pozostaje suknia ślubna. W tym miejscu nie można jednak zapominać o dodatkach i fryzurze, która ma dopełniać całości. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom ślubnych stylizacji włosów.

Współczesne panny młode chcą czuć się wyjątkowo i idealnie. Chcą podkreślić atuty swojej urody i wyeksponować to, co najpiękniejsze. Chcą też mieć idealną fryzurę, dzięki której będą mogły bez obaw bawić się i tańczyć na najważniejszym wieczorze w swoim życiu. Jakie ozdoby do włosów królują pośród kobiecych wyborów? O tym, co podpatrzyliśmy, już za chwilę.

Okazuje się, że obecna stylizacja ślubna to nie tylko trwała fryzura. To także dodatki ślubne idealnie współgrające z suknią, bukietem i dopasowane do osobowości panny młodej. To elementy wykonane z produktów najwyższej jakości, będące klasą samą w sobie. Na głowach panien młodych królują więc toczki, stroiki i woalki. Nierzadko pojawiają się niepowtarzalne fascynatory, budząc podziw weselnych gości i dodając pannie młodej królewskiego wyglądu.

Kokarda jest uniwersalnym, bardzo popularnym dodatkiem ślubnym. Z powodzeniem może znaleźć się na opasce ślubnej, ozdobionej dodatkowo woalką poprzetykaną perełkami. Najczęstszą tonacją opasek jest jasny ecru, złamana biel oraz biel ze wstawkami srebra. Ozdobą opaski mogą być naturalne kwiaty bądź te uformowane z piórek. W celu podkreślenia elementu kolorystycznego, w konstrukcji opasek używa się taśm sinamay. Te tworzą efektowny splot, nierzadko łącząc wyraziste kolory takie jak kobaltowy niebieski, fuksja czy zieleń.

Z taśm sinamay tworzone są również fascynatory. Te powstają przez zestawienie różnorodnych obręczy, najczęściej w dwóch przeciwstawnych kolorach. Idealnie prezentuje się więc połączenie jasnego ecru z czernią. Sploty taśmy osiągają nieraz średnicę aż 27 centymetrów! Podstawę fascynatorów stanowi toczek lub opaska, udekorowane kwiatami, piórami, wstążkami i innymi ozdobami. Zgodnie z trendami mody ślubnej, fascynator powinien być umiejscowiony z prawej strony głowy panny młodej.

W modzie ślubnej popularne są również toczki. Te idealnie współgrają z koronkowymi sukienkami. Od zawsze uważane były za hit mody wieczorowej, dlatego z powodzeniem sprawdzają się również w stylizacjach ślubnych. Toczek stworzony na gumce idealnie nada się do włosów zarówno krótkich, jak i długich. Średnica toczków to 16 centymetrów. Obszyte są najczęściej ręcznie, koronką najwyższej jakości. Na szczycie toczka pojawia się najczęściej krynolina w kolorystyce dopasowanej do sukni ślubnej. Toczki mogą być także bardziej ekstrawaganckie, kolorowe, z piórkami i żywymi kwiatami. Wszystko w zależności od tego, jak ekstrawagancką osobowością oznacza się panna młoda.

Najważniejsze pozostaje to, by tredny modowe idealnie komponowały się ze strojem panny młodej i podkreślały jej osobowość. Aby to właśnie panna młoda czuła się królową balu. Najważniejszego balu w jej życiu.

Zobacz też niepowtarzalne sukienki na wesele

Licencja: Creative Commons
0 Ocena