Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad własną przyszłością, życiem, pracą? Wiesz już, czym chcesz się zajmować? Twój start na rynku pracy jest uzależniony tylko od Ciebie.

Data dodania: 2011-08-10

Wyświetleń: 1214

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

        Możesz rozpocząć pracę jako pracownik lub założyć własną firmę i stać się przedsiębiorcą jednoosobowym lub właścicielem spółki.

Rodzaj spółki często zależny jest od możliwości finansowych oraz od rodzaju prowadzonej działalności. Do najbardziej Sprzedaż spółekpopularnych zaliczają się jednoosobowe działalności lub niewielkie spółki - cywilne, jawne czy partnerskie. Spółki partnerskie są przeznaczone do wykonywania wolnych zawodów, np. lekarza dentysty, czy biegłego rewidenta. Posiadanie własnej spółki jest niezwykle komfortowe ze względu sporej niezależności i braku knieczności podporządkowania szefowi. Prowadząc własny biznes możemy wprowadzać w życie nasze pomysły oraz plany.

        Jak zacząć drogę do biznesu?

         Przede wszystkim musimy rozpocząć od rejestracji własnej spółki. Czas rejestracji jest zależny od rodzaju spółki, o wiele krócej trwa założenie spółki cywilnej aniżeli spółki z o.o.. Z tego względu wiele osób korzysta z usług sprzedaży gotowych spółek. Sprzedażą spółek z o.o. zajmują się wyspecjalizowane firmy, jak również kancelarie prawne. Gotowe spółki z o.o. zazwyczaj występują w czystej postaci, co oznacza, że nigdy wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej. Na rynku można jednak spotkać się z gotowymi spółkami oferowanymi do sprzedania, które wykazują historię finansową. W takim przypadku należy pamiętać, aby taka spółka posiadała notarialną gwarancję braku zadłużenia. Spółka posiadająca pozytywną historię finansową dobrze spisuje się podczas starania się w banku o kredyt dla firm. Koszt założenia spółki przez kancelarię prawną nie różni się znacząco od kosztu zakupu gotowej spółki. Do najczęściej kupowanych spółek należą sp. z o.o. ze względu na długi, skoplikowany i kosztowny proces rejestracji.

        Dzięki zakupowi spółki jesteśmy w stanie rozpocząć prowadzenie działalności już na drugi dzień po zakupie. Zakupiona spółka powinna przejść przez pewne zmiany, jak zmiana siedziby firmy, zmiana składu zarządu czy nazwy spółki itp. Wszystkie modyfikacje najczęściej są dokonywane w ciągu jednego dnia. Zakup spółki to oszczędność czasu, nerwów, gwarancja prawna oraz doradztwo fachowców! Zakładanie spółki zostaw specjalisotm, sam zajmij się wdrażaniem własnych pomysłów biznesowych w życie!

Licencja: Creative Commons