W czasach ogromnej i bezwzględnej konkurencji niestety istnieją firmy, które nie cofną się przed niczym tylko aby przyciągnąć atrakcyjnego kontrahenta.

Data dodania: 2011-07-17

Wyświetleń: 1662

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wykradanie tajemnic handlowych staje się coraz bardziej popularne. Na rynku sprzedaży dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą na zabezpieczenie swojej prywatności oraz firmowych interesów.

Jeśli zdecydujemy się na kupno zagłuszacza to będziemy w stanie wyeliminować z pracy podsłuchy działające w oparciu o technologię GSM. Opisywane urządzenie w promieniu od 8 do 25m wytwarza obszar, w którym podsłuchy GSM są zupełnie nieprzydatne. Nie jest już także możliwe zdobywanie informacji za pomocą podsłuchu otoczenia telefonu komórkowego, nadajników ukrytych w gniazdkach elektrycznych, listwach zasilających itp.,

Jeśli przedsiębiorca obawia się także nadajników radiowych to powinien rozważyć inwestycje nieznacznej ilości gotówki w zakup generatora szumów. Urządzenie emituje dźwięki, ich obecność zaburza prace mikrofonów w nadajnikach podsłuchowych. W przeciwieństwie do możliwości jakie daje zagłuszacz GSM jego obecność jest zauważalna dla ludzkiego ucha. Jednak świadomość bezpieczeństwa prowadzonych rozmów pozwoli znieść małe niedogodności spowodowane zastosowaniem generatora.

Tendencją obecnego rynku sprzętu detektywistycznego jest wzrost wykrywaczy podsłuchów. Regularne wykrywanie podsłuchów w zdecydowany sposób utrudnia osobie inwigilującej jej pracę szpiegowską Dla wymagających klientów dostępne są specjalne maty zagłuszające, które ukrywa się za ściankami regipsowymi czy pod podłoga. Czynność ta pozwala na wydzielenie na terenie firmy pomieszczenia, które będzie służyło strategicznym rozmowom a każda informacja będzie dokładnie strzeżona.

Licencja: Creative Commons