Każdy rodzaj włosów wymaga pielęgnacji. Bez tego włosy będą zniszczone i matowe. Poniżej porady, co zrobić by nasze włosy były ozdobą a nie udręką.

WŁOSY NORMALNE

Ten typ jest najlepszy, jeśli chodzi o pielęgnację. Niestety występuje najrzadziej. Włosy mają piękny połysk i łatwo się układają. Wystarczy myć je 2 - 3 razy w tygodniu szamponem do włosów normalnych oraz nakładać odżywkę, by utrzymać je w dobrej kondycji.

WŁOSY SUCHE

Suchość jest spowodowana zbyt małą ilością sebum. Włosy pozostają bez ochrony i są podatne na zniszczenia. Są twarde, szorstkie i łamliwe. Elektryzują się i są trudne do ułożenia. Należy często myć włosy szamponem nawilżającym do włosów suchych i obowiązkowo nakładać odżywkę nawilżającą. Należy unikać energicznego szczotkowania i suszenia włosów suszarką.

WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ

Powodem jest nadmiar sebum, który nie pozwala wodzie odparować z powierzchni włosa. Włosy tracą blask, a naturalny blask zamienia się w tłustawy połysk. Należy unikać wszelkich podrażnień skóry głowy. Ten typ włosów dobrze jest myć codziennie dobrym szamponem do włosów przetłuszczających się. Odżywki najlepiej dobierać z tej samej serii co nasz szampon. Włosów nie należy zawijać w turban, ale pozostawić swobodnie do wyschnięcia.

WŁOSY MIESZANE

Przetłuszczone u nasady i suche na końcach - to podwójny kłopot, jeśli chodzi o pielęgnację. Włosy najlepiej myć co drugi dzień, stosując odpowiednie szampony i odżywki. Należy często podcinać końcówki i zapomnieć o produktach "bez spłukiwania". Oszczędźmy im także zawijania w turban oraz nadmiaru zabiegów termostylizacyjnych.

Licencja: Creative Commons