Mimo, że żyjemy w XXI wieku i mamy świadomość, iż informacja dzisiaj jest najcenniejsza nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo ją wykraść i jakie mogą być tego konsekwencje.

Data dodania: 2011-07-07

Wyświetleń: 1456

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podobnie wygląda sytuacja dotycząca naszej świadomości, bo przecież istnieje skuteczna broń w walce z niechcianą inwigilacją i ingerencją w nasze życie prywatne jak i zawodowe. Jeśli obca nam osoba potrafi przytoczyć lub wykorzystuje informacje, których nikomu nie zdradziliśmy to możemy podejrzewać , iż w naszym otoczeniu znajduje się nadajnik radiowy (podsłuch).

Wraz z prężnym rozwojem technologicznym podsłuchy uległy znaczącemu zminiaturyzowaniu. Wbudowane mikrofony są niezwykle czułe i bezwzględnie wychwytują wszystkie informacje. Niewielki pobór energii pozwala nadajnikom radiowym na długą  i dyskretną pracę. Osoba szpiegująca nie naraża się na zdemaskowanie podczas częstych zmian baterii zasilających. Istnieje jednak wyjście z tej pozornie trudnej sytuacji. W sprzedaży dostępne są profesjonalne skanery- wykrywacze.

Firmy świadczą usługi z zakresu wykrywania podsłuchów. Najnowocześniejsze przyrządy, jakimi posługują się w swojej pracy, umożliwiają precyzyjne zlokalizowanie nadajnika radiowego. Możliwe jest wychwycenie częstotliwości, w jakiej pracują podsłuchy. Po jej określeniu można powiedzieć (w przybliżeniu) na jakiej odległości znajduje się odbiornik i jak zaawansowany technicznie jest zastosowany zestaw. Dodatkowo możliwe jest wychwycenie przekazywanego dźwięku i jego odsłuch ,,na żywo”. Wykrywanie podsłuchów, sprawdzanie pomieszczeń biurowych, samochodów czy mieszkań prywatnych umożliwia zabezpieczenie się przed niechcianą ingerencją.

Licencja: Creative Commons