Nalwyższy czas , aby przywrócić polskiemu symbolowi narodowemu należny wizerunek i godność. Na pieczęci Przemysława II z 1295 widnieją słowa-"Przywróćnam, o Najwyższy, znaki zwycięństwa! Natchnij serca Polaków! Natchnij nasze serca, abyśmy zdobyli się na odwagę zrzucenia z godła masońskiej dominacji.

Data dodania: 2011-04-22

Wyświetleń: 2444

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

W okresie zaborów w środowiskach rewolucyjno- demokratycznych zrodził się pomysł usunięcia korony z głowy orła. Więcej, w 1831 roku Joachim Lelewel zaproponował zastąpienie korony frygijską czapką, symbolem wolności wrozumieniu rewolucji francuskiej. Na szczeście znależli się Polacy wierni  tradycji narodowego znaku, którzy prowadzili Polskię ku niepodległości pod znakiem orła w koronie zamkniętej.

Jednak po odzyskaniu niepodległości na początku godłem Polski był orzeł bez korony. Dopiero w sierpniu 1919 roku przywrócono orłowi zamknięta koronę zwięczoną krzyżem.. Stan taki trwał osiem lat, kiedy to w 1927 roku wprowadzony został nowy wizerunek orła.

Autorem zmian był profesor Zygmunt Kamiński. Zmodyfikował on sylwetkęorła, usunął krzyż i korony, a samą koronę pozostawił otwartą. Ponadto tradycyjne koniczynki wieńczące przepaskę biegnacą przez skrzydła zastąpił gwiazdkami, w których współcześni wydzieli niwątpliwy tajemniczy znak masoński. Niestety, protesty świadomej części społeczeństwa spełzły na niczym, a godło w formie z 1927 roku stało się, po zdjęciu korony, godłem PR. Godło to pozałożeniu korony w 1989 roku jest do dziś jest oficjalnym symbolem narodowym Polski. Dłużej tak być nie może..

W 1927 roku dokonano profanacji polskiego godła narodowego. Trzeba to sobie powiedzieć jasno i otwarcie. Celowo użbezczeszczenie to dokonało się w trzech wymiarach. 

Po pierwsze usunięto krzyż z korony orła. Usunięcie krzyża oznacza wyparcie się wielowiekowej tradycji chrześcijańskiej, której oddziaływanie na Polaków pozwoliło ten krzyż umieścić na najważniejszym symbolu ludzkiej władzy zwierzchniej. Odrzucenie krzyża było symbolicznym aktem zmarginalizowanie wiary w potężną moc zwycięńskiego znaku Zbawiciela. Było też realizacją masońskiego planu rozbicia jedności państwa i Kościoła niby w trosce odobro społeczeństwa.

Po drugie zastąpiono koronę zamkniętą zastąpiono koroną otwartą. Jest to wyrażna regresja. Powrót do takiego stanu rzeczy, jaki dominował w stosunkach międzynarodowych w XI i XII wieku, czyli do próby ujarzmienia Polski i sprowadzenia jej do rządu wasali. W średniowieczu tak działało cesarstwo niemieckie. Kto zadziałał podobnie w 1927 roku? Kto nadal chce, abyśmy nadal, jako naród, nie mogli szczycić się symbolem pełnej, absolutnej suwerenności, jakim jest corona clusa?

Po trzecie: tradycyjne kończynki zastąpiono pięcio ramiennymi gwiazdkami. W czasach piastowskich na skrzydłach orła widnieje przepaska zwana smugą. Jest to pozostałość po tzw. przepasce sląskiej, w skład której wchodził krzyż, i która znajdowała się na skrzydłach orła w herbie Henryka II Pobożnego Krzyż znajdował siewówczas na pierśi orła. Jako znak Śląska, przepaska z krzyżem została prawie usunięta. Na obu skrzydłach pozostała "smuga" zwięczona trójliściem, kończynką. Widoczne jest to w herbie Henryka V legnickiego, herbie Władysława Jagiełły, Zygmunta I Starego, Stefana Batorego oraz w herbie Jana III Sobieskiego. Ponoć w oparciu o godło z czasów Batorego. Z. Kamiński opracował godło w 1927 roku. Nie wiadomo, co się stało, że ów profesor w tradycyjnym trójliściu dostrzegł pięciramienna gwiazdę. Jak wspomiałem już wyżej, że w gwiazdce tej współczesny widzieli ewidentny symbol masonerii PENTAGRAM. Umieszczenie pantagramów na godle jest chyba najwyższym stopniem profanacji naszej świetosci narodowej, to tak jakby papieża ubrać w mundur gestapo. 

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena