Niektóre prace remontowe w mieszkaniu  jesteśmy w  stanie wykonać samodzielnie, jednak w większości przypadków będziemy potrzebowali fachowca, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu przeprowadzi remont zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować przy wyborze firmy remontowej.

Data dodania: 2011-04-08

Wyświetleń: 2340

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiosna to doskonały moment na planowanie remontu mieszkania lub domu. Aby zaoszczędzić pieniądze najczęściej staramy się wykonać większość prac remontowych samodzielnie, jednak przy kompleksowym remoncie często będziemy potrzebowali pomocy fachowca. Warto zatem poznać kilka wskazówek, czym się kierować przy wyborze rzetelnej ekipy remontowej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż remont mieszkania przebiegnie w sposób prawidłowy i zgodny ze sztuką budowlaną.  

Gdzie szukać fachowca?  

Obecnie na rynku działa wiele firm wykonujących remonty mieszkań i domów, w związku z czym wybór odpowiedniej ekipy remontowej może przysporzyć wiele problemów. Poszukując fachowców, którzy wyremontują nasze mieszkanie lub dom warto sięgnąć do kilku źródeł i poznać oferty cenowe wielu firm. W ostatnich latach popularne stały się zlecenia remontowe przez Internet.

Ekipę remontową możemy znaleźć w katalogach branżowych lub na portalach posiadających ogólnopolską bazę firm. W porównaniu do tradycyjnych metod poszukiwania fachowców, zlecenia internetowe są dużo mniej czasochłonne, gdyż wymagają od nas jedynie wypełnienia formularza, który następnie trafia do firm zlokalizowanych w pobliżu naszego zamieszkania.  

Remont to inwestycja często na wiele lat, dlatego ważne jest, aby wykonany był z jak największą precyzją. Nie warto zatem oszczędzać pieniędzy decydując się na najtańszą ekipę remontową, a wybrać takich fachowców, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wysoką jakością wykonywanych prac. 

Doświadczenie  

Pamiętajmy, aby poprosić fachowca o zaprezentowanie zdjęć dotychczas wykonywanych remontów oraz referencje od klientów, a także obejrzeć firmową stronę internetową, czy portfolio. Możemy również poprosić o kontakt z klientami firmy w celu potwierdzenia kompetencji firmy oraz porozmawiania o przebiegu prac, terminowości i rzetelności danego wykonawcy. 

Wiarygodność

Warto również sprawdzić, czy ekipa oferująca usługę wykonania remontu to rzeczywiście profesjonalna firma, a nie przypadkowy fachowiec bez doświadczenia. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości z tym związane, możemy sprawdzić NIP firmy, REGON oraz KRS za pomocą narzędzi dostępnych na stronie Głównego Urzędu Statystycznego oraz Krajowego Rejestru Sądowego. Umowa Sformalizowanie transakcji to bardzo ważny element zlecenia remontowego, który służyć ma przede wszystkim zabezpieczeniu naszego interesu i majątku. 

Umowa

Umowa powinna zatem zawierać informacje na temat zakresu zlecenia, jak i wszelkich wymagań stawianych wykonawcy, użytych materiałów, technologii, terminów, a także określać wysokość kar za niewywiązanie się z umowy przez obydwie strony.

Stosując się do powyższych wskazówek w trakcie wybierania ekipy remontowej z pewnością uda nam się znaleźć fachowców, którzy wykonają remont naszego mieszkania lub domu zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena