Udana aranżacja wnętrz ma ogromnie znaczenie i duży wpływ na nasze samopoczucie, bo to od tego jak urządzony jest nasz dom czy mieszkanie, zależy nasz komfort i to jak się w nim czujemy.

Data dodania: 2020-12-12

Wyświetleń: 583

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Urządź swoje wymarzone mieszkanie - aranżacja wnętrz

Każdy chce urządzić swój dom czy mieszkanie tak, aby było zarówno funkcjonalne, komfortowe i przytulne. To w domu spędzamy dużo czasu, odpoczywamy i relaksujemy się. Udana aranżacja wnętrz ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i to jak się w nim czujemy, dlatego taki projekt musi być zarówno dobrze przemyślany jak i odpowiadający naszym gustom.

Skąd czerpać inspiracje do aranżacji wnętrz? Jednym ze sposobów będzie zaczerpnięcie pomysłów od bliskich nam osób lub znajomych. Warto zwrócić uwagę, co nam się podoba w ich domach, może mają jakieś ciekawe meble albo dodatki, a może podpowiedzą nam gdzie warto kupić coś oryginalnego z wyposażenia albo sami pomogą nam w wyborze koloru ścian czy firanek. Osoby z zewnątrz patrzą na wszystko bardziej obiektywnie od nas, więc ich sugestie mogą przyczynić się do trafniejszych, bardziej funkcjonalnych rozwiązań.

Innym sposobem jest śledzenie tego, co pokazują media społecznościowe. Na Instagramie warto wyszukać strony zajmujące się projektowaniem wnętrz i śledzić aktualne trendy, natomiast na Facebooku poszukać grup tematycznych gdzie można wymieniać się inspiracjami i pomysłami. Jest tam zazwyczaj sporo dyskusji i komentarzy i można łatwo zorientować się, co jest godne polecenia i na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnych produktów.

Kolejnym pomysłem jest też poszukanie magazynów i czasopism, które są poświęcone aranżacji wnętrz. Na kolorowych stronach znajdziemy wiele pięknych fotografii oraz porady ekspertów, architektów oraz projektantów. A jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z takim wyzwaniem zawsze zostaje nam skorzystać z fachowej pomocy. Warto zwrócić uwagę na Nasz Nowy Dom, który przygotowuje indywidualne projekty dla swoich klientów z uwzględnieniem ich sugestii i potrzeb oraz posiada wieloletnie doświadczenie w usługach między innymi takich jak  projektowanie i aranżacja wnętrz  , projektowanie kuchni, łazienki, sypialni, przedpokoju, nadzór autorski a także kompleksowe remonty mieszkań .

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać? Przy urządzaniu domu warto wziąć pod uwagę, jaki styl ma w nim dominować. Dlaczego to jest takie ważne? Każdy styl czy to nowoczesny, czy rustykalny rządzi się swoimi zasadami i opiera się na innych założeniach. To on przyczynia się do tego czy czujemy się dobrze i komfortowo w danym pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na uzyskaniu dużej przestrzeni i lubimy jasne kolory warto szukać inspiracji w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Tam wszystko opiera się na prostocie i jak najmniejszej liczbie dodatków, a barwy są stonowane i sprzyjają relaksowi. Jeśli jednak dobrze czujemy się w przepychu i lubimy otaczać się kolorami i przeróżnymi dekoracjami to warto zainspirować się stylem romantycznym lub glamour. Tam dominują liczne dodatki, żywe kolory, firanki, poduszki, serwetki oraz obrazy na ścianach. Jest jeszcze styl rustykalny idealny dla miłośników wiejskiego, spokojnego życia. Jeśli ktoś lubi otaczać się naturalnymi materiałami jak drewno, len, skóra czy ceramika to właśnie tu znajdzie dla siebie odpowiednie inspiracje. Styl ten łączy estetykę z prostotą, tradycją i ekologicznymi rozwiązaniami. Bez względu na to co wybierzemy, ważne aby odpowiadało to naszemu gustowi i dobremu samopoczuciu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena