Monitoring wizyjny może by prowadzony na wiele sposobów i odmian. Podczas instalowania CCTV stosuje się połączenia przewodowe lub za pomocą sieci Internetowej.

Data dodania: 2011-03-19

Wyświetleń: 1954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz bardziej powszechne staje się bezprzewodowe przekazywanie ścieżki Audio&Video. Urządzenia dozorowe są  zaawansowane technicznie. Przybierają także różne kształty. Telewizja przemysłowa to bardzo prężna dziedzina produkcji oraz dystrybucji sprzętu elektronicznego. Coraz większą popularność zdobywa sobie mini kmera CCTV. Postęp techniczny to także dynamiczna miniaturyzacja sprzętu. Obecnie dostępne są mini kamery przemysłowe, których rozmiary nie przekraczają 20x20x10 (mm). Powszechne staje się maskowanie obiektywów za pomocą guzika czy śrubki. W kwestii kamuflażu jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia producentów oraz dystrybutorów. Opisywane urządzenia dozorowe znajdują swoje zastosowanie podczas prowadzenia dyskretnego, legalnego monitoringu.

        Małe rozmiary sprzyjają nadużyciom jednak należy w tym miejscu stanowczo stwierdzić, że aby prowadzić dozór CCTV zgodnie z prawem należy poinformować o tym osoby przebywające na terenie obiektu. Mini kamery nadają się do montażu w miejscach gdzie dla konwencjonalnych urządzeń dozorowych brakuje wymaganej przestrzeni. Mogą to być wizjery umieszczone w drzwiach, domofonach czy w niedużych punktach handlowo-usługowych. Kąt widzenia wynosi zazwyczaj do 45 stopni a osiągane rozdzielczości około 380TVL (jakość porównywalna do jakości nagrań VHS). W oparciu o powyższe informacje nie jest wskazane umieszczanie w miejscach wymagających szerokiego pola widzenia czy rejestracji obrazu nasyconego niezwykle szczegółowymi detalami. Dużym atutem możliwość pracy w trudnych termicznie warunkach (-10 do +50 stopni C).

        Telewizja przemysłowa zbudowana w oparciu o mini kamery CCTV pozwala na przekazywanie obrazu wzbogaconego o dodatkowe ścieżki dźwiękowe (Audio).  Czułość mini kamery w guziku to 2.0Lux. Parametr ten pozwala na prowadzenie monitoringu przy sztucznym oświetleniu lub w warunkach nieznacznego półmroku. Opisywane urządzenia to interesująca alternatywa klasycznych rozwiązań wizyjnych a także doskonałe narzędzia dyskretnej obserwacji obiektu.                                                            

Licencja: Creative Commons