Własny ślub  to wyjątkowe  wydarzenie w naszym życiu.  Choć dla większości z nas ma ono miejsce tylko raz ,  to nawet jeśli zdarzy się po raz kolejny, nic nie traci na swojej niepowtarzalności. 

Data dodania: 2011-03-13

Wyświetleń: 1461

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zanim jednak  dojdzie do ślubu i towarzyszącego mu najczęściej  przyjęcia weselnego, czeka nas  mnóstwo bieganiny, starań, załatwień i niestety… wydatków.

Dla panny młodej ogromne  znaczenie ma suknia ślubna.  Musi być wyjątkowa, elegancka i wytworna, budząca podziw i zazdrość, przede wszystkim innych pań.  Starannnie wybrana suknia powinna sprawić, iż dziewczyna w dniu swego ślubu poczuje się najpiękniejsza, że będą na nią zwrócone pełne uznania  oczy wszystkich gości.  Suknia ślubna nie musi kosztować majątku. Można zakupić piękną i szykowną suknię za całkiem rozsądną i umiarkowaną cenę.

Kolejny poważny problem to wybór sali weselnej.  Wszystkie restauracje,  hotele  i domy  weselne o uznanej renomie mają terminy zarezerwowane  nawet na kilka lat do przodu. Nie martwmy się jednak, wciąż powstają nowe obiekty o wysokim standardzie i konkurencyjnych cenach.  Obiekty te często mają wolne terminy,  nawet w perspektywie najbliższych miesięcy.  Weźmy za przykład Lublin, którego to miasta realia są mi najbardziej znane, gdyż tutaj właśnie mieszkam od urodzenia. Nie trzeba przecież szukać miejsca do zorganizowania wesela w samym mieście.  Domy weselne w Lublinie mają poważnych konkurentów w postaci obiektów zlokalizowanych poza miastem, wśród pięknej przyrody, w lasach i nad jeziorami.  W dobie takiej powszechności samochodów, odległość kilkudziesięciu kilometrów nie ma przecież żadnego znaczenia.  Na samym Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim w ciągu minionych dwóch lat powstało kilka obiektów o charakterze gastronomicznym  zlokalizowanych w pobliżu jezior, lub bezpośrednio nad jeziorami. Za przykład podam chociażby ośrodek wypoczynkowy  "Resort Piaseczno" nad jeziorem Piaseczno lub restaurację "Applause" w Dratowie.

 Poważne dylematy budzi również problem wyboru  muzyki na wesele. Wybrać zespół, czy DJ’a?  Jak trafić na naprawdę profesjonalnych wykonawców? Jak znaleźć dobrą wokalistkę, która przejmująco zaśpiewa Ave Maria na ślubie? A może zaprosić skrzypka? Rzewny i przenikliwy dźwięk skrzypiec w rękach mistrza z pewnością wzruszy nawet najtwardsze serce.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena