Kosmetyki ekologiczne są coraz częściej wybierane przez konsumentów. Klienci drogerii zwracają baczniejszą uwagę na pochodzenie danych kosmetyków. Warto zatem z bliska przyjrzeć się czym zatem są i na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Data dodania: 2011-02-27

Wyświetleń: 1140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Producenci kosmetyków ekologicznych z roku na rok zwiększają swoje zyski, a wszystko dzięki wielkiemu zainteresowaniu jakim cieszą się owe kosmetyki. Są to coraz bardziej kosmetyki profesjonalne, których proces jest droższy niż zwykłych kosmetyków, jednakże konsumenci są w stanie ponosić wyższe koszty i mieć pewność że posiadają produkt niezwykle zdrowy dla ich ciała.

W zależności od tego na jakie kosmetyki profesjonalne się decydujemy powinniśmy przede wszystkim wiedzieć iż powstają one w oparciu o naturalne składniki. Dla przykładu jeżeli w składzie znajduje się borowina to mamy pewność iż jest to naturalna borowina, która posiada w swoim składzie takie elementy jak sole i kwasy organiczne, które wpływają oczyszczająco oraz zwiększają elastyczność skóry. Dodatkowo jeżeli chcemy sięgnąć po kosmetyki ekologiczne z borowiną to zwracajmy uwagę czy chodzi o polską borowinę. Nasza rodzima jest jedną z najlepszych na świecie.

Jeżeli chcemy mieć pewność iż nasze kosmetyki rzeczywiście są ekologiczne powinniśmy bacznie szukać na opakowaniu lub ulotce czy posiadają certyfikat ECOCERT. Ta międzynarodowa jednostka wydaje świadectwa które weryfikują pochodzenie kosmetyków. Znak widniejący na kosmetykach wyraźnie daje nam do zrozumienia iż są to kosmetyki ekologiczne, dzięki czemu bez obaw możemy po nie sięgać. Dodatkowo firmy produkujące kosmetyki, jeżeli pragną uzyskać ów certyfikat są zmuszone do podawania dokładnej liczby składników pochodzenia naturalnego, a także składniki w kosmetykach które pochodzą z ekologicznych upraw. Oczywiście jeżeli kosmetyk nie ma owego certyfikatu, a posiada innego rodzaju oznaczenia typu Demeter czy BDIH to również możemy bez obaw dokonać zakupu.

Kolejnym ważnym etapem w wyborze kosmetyków naturalnych jest sprawdzenie informacji o testach owego produktu. Tego typu kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Każdorazowo jeżeli na pudełku widnieje oznaczenie iż kosmetyk był w jakikolwiek sposób testowany na zwierzętach możemy odrzucić tego typu produkt. Główna zasada produkcji opiera się na całkowitym zakazie testów zwierzęcych.

Ostatnim istotnym elementem podczas poszukiwania kosmetyków ekologicznych jest sprawdzenie czy nie posiada on konserwantów syntetycznych. Jeżeli takowe znajdują się w składzie produktu to mamy pewność iż kosmetyk jest ekologiczny tylko z nazwy.

Licencja: Creative Commons