Decydując się na zaistnienie w internecie, mamy kilka opcji. Możemy pojawić się tylko w serwisach społecznościowych typu Facebook czy Nasza Klasa, możemy założyć sobie profil-wizytówkę na serwisach do tego przeznaczonych, typu GoldenLine.pl, możemy również stworzyć swój blog i tworzyć wizerunek eksperta.

Data dodania: 2011-02-15

Wyświetleń: 3653

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Możemy również stworzyć własną stronę internetową jako wizytówkę, profesjonalny sklep internetowy, w którym będziemy oferować usługi lub sprzedawać produkty albo stworzyć forum dyskusyjne, na którym będziemy zbierać zaufane grono ludzi, którzy potem będą skłonni zakupić nasze produkty lub usługi. Jeśli nie prowadzimy żadnej działalności i nie chcemy w internecie nic sprzedawać, a jedynie być widocznym, fora i blogi są najlepszym rozwiązaniem.

Zakładając forum dyskusyjne musimy precyzyjnie określić jego tematykę. W innym wypadku nie mamy szans na przebicie się przez zatłoczony rynek innych projektów. Dlatego też nie ma sensu tworzyć stron o wszystkim. Jeśli coś dotyczy wszystkiego, tak naprawdę nie dotyczy niczego. Jeśli jednak mamy dobry pomysł na tematykę, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko postawić forum i znaleźć społeczność osób, które interesują się tym, co my i mają w tym temacie wiele do powiedzenia. Tacy ludzie są bezcenni, ponieważ w dzisiejszych czasach trudno znaleźć osoby, które będą jakościowo i bezinteresownie rozkręcać fora dyskusyjne.

Innym sposobem na pozyskiwanie aktywnych użytkowników na forum jest promowanie się w serwisach społecznościowych, na innych stronach, na blogu, w serwisach mikroblogowych i we wszelkich innych miejscach.

Gdy już zdobędziemy grono stałych ludzi na forum, najprawdopodobniej znajdą się i inni, którzy chętnie dołączą do dyskusji.

Bardzo ważne jest dbanie o istniejące już forum, oczyszczanie go ze spam botów, ze wszelkich nic nie wartych tematów. Istotna jest również kopia zapasowa, bo przecież nigdy nie wiadomo, gdy ktoś zechce hakować nasze forum albo sami je zepsujemy poprzez różnego typu zabawy.

Jako administratorzy forum, musimy sami aktywnie uczestniczyć w społeczności, użytkownicy muszą wiedzieć, że ktoś wszystkiego pilnuje i mieć do Ciebie zaufanie. Dzięki temu bardziej się zadomowią, co gwarantuje wiele nowych postów. Postaraj się więc o to, aby bywać na forum maksymalnie często, chociaż po to, aby się zalogować i napisać jeden wpis.

Pamiętaj o marketingu. Nie przestawaj promować swojego forum, ponieważ konkurencja nie śpi, a nie chcesz przecież, żeby ktoś deptał Ci po ogonie. Promuj dalej i pozycjonuj. Sprowadź jak największy ruch na forum i utrzymuj go, a efekt będzie gwarantowany.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena