0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1448 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Miłośnicy snowboardu zacierają ręce w oczekiwaniu na udany i biały sezon, ale ogromne rzesze osób, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z deską, stoją przed dylematem, w jaki sprzęt zainwestować i czy w ogóle inwestować, zwłaszcza na początkowym etapie nauki.

Z pewnością wypożyczenie snowboardu daje możliwość bezstresowego korzystania z uroków jazdy dla osób początkujących. Nie trzeba martwić się o zniszczenie sprzętu, a jak wiadomo im mniejsza wprawa, tym większe prawdopodobieństwo narażenia deski na uszkodzenia. Snowboardziści, którzy zasmakowali w sporcie i chcą dostosować oprzyrządowanie do własnych preferencji powinni wybrać sklep snowboardowy, który oferuje indywidualnie kompletowane zestawy snowboardowe wraz z profesjonalnym doradztwem. Zwykle w skład takiego zestawu wchodzą deski snowboardowe, wiązania snowboardowe oraz rzecz jasna buty snowboardowe. Wszystkim tym, którym zależy na zakupach, które połączą w sobie dobrą jakość z niską ceną polecić można wyprzedaże posezonowe. Tani snowboard można zakupić późną wiosną i latem, a jego niższa cena nie będzie rzutowała na jego realne walory.

Wybierając buty snowbordowe oraz wiązania należy pamiętać, że jest to sprzęt integralny i kompatybilny oraz, że powinien być jak najlepiej dobrany do stylu jazdy, jaki nas interesuje. Spełnienie tych warunków jest konieczne dla zagwarantowania bezpieczeństwa jazdy. Wiązania, które standardowo produkowane są w dwóch lub trzech rozmiarach, dobiera się zwykle tak, by but mógł w nich dobrze leżeć, z uwzględnieniem jak najwyższej redukcji możliwości przesuwania się buta w wiązaniu. Istotnym jest również fakt, by paski wiązań były pokryte od strony wewnętrznej materiałem elastycznym oraz antypoślizgowym.

Licencja: Creative Commons