W ostatnim czasie na rynku sprzedaży pojawiły się sieciowe kamery termowizyjne CCTV. Jest to kolejny krok na drodze stałego rozwoju urządzeń dozorowych. W czasach ogromnej cyfryzacji instalacje wykorzystujące kamery analogowe coraz częściej zmuszone są ustąpić miejsca rozwiązaniom sieciowych IP

Data dodania: 2011-02-02

Wyświetleń: 1946

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

                 Przewagę nad analogowymi rozwiązaniami stanowią skalowalność, łatwość instalacji, wysoka jakość obrazu, elastyczność oraz niezrównane możliwości technologiczne tego typu rozwiązań. Telewizja przemysłowa wzbogaciła się o nowoczesne rozwiązania w dziedzinie urządzeń wizyjnych. Jeden z największych producentów na rynku światowym w prowadził do sprzedaży kamery termiczne. Opisywane narzędzia dozorowe mogą pracować skutecznie i niezwykle wydajnie nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Obraz otrzymywany jest na podstawie ciepła  generowanego przez obiekt znajdujący się na monitorowanym obiekcie. Termiczne doskonalenie obrazu pozwala na zdecydowane prowadzenie monitoringu w bardzo trudnych warunkach.

                Termiczne kamery CCTV wykrywają promieniowanie elektromagnetyczne mieszczące się w zakresie odpowiadającym głębokiej podczerwieni. Znakomicie reprodukują i odzwierciedlają obrazy. Rozwiązanie to jest niezawodne bo nawet obiekty bardzo zimne wytwarzają promieniowanie podczerwone.  Ciepłota ludzkiego  ciała człowieka, wyróżnia się za pomocą pseudokolorów. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest właśnie wykrywanie intruza nawet w warunkach absolutnej ciemności. Ze względu na swoje możliwości, sieciowe kamery termowizyjne stanowią bardzo efektywną pierwszą linie obrony, która pozwala na wczesne wykrywanie i rozpoznawanie niepożądanych osób i zdarzeń. Termiczne kamery CCTV są odporne na prześwietlanie obrazu, oraz próby unieszkodliwienia wskaźnikiem laserowym.. Eliminacja dodatkowych źródeł światła np. w postaci energochłonnych reflektorów, pozwala na zminimalizowanie kosztów eksploatacji systemów telewizji przemysłowej. Kamery termiczne świetnie współpracują w sieciach IP. Odznaczają się także dwukierunkową komunikacją audio. Obsługują kodek Motion JPEG, H.264 a także interfejs VAPIX. Tak zaawansowane urządzenie bez problemu współpracuje i jest kompatybilne z produktami obcych producentów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena