We współczesnym świecie elektroniczne systemy zabezpieczeń stały się praktycznie nieodzownym rozwiązaniem technicznym.  Nie jest istotne czy jesteśmy w posiadaniu prywatnej posesji, obiektu firmowego czy chociaż punktu handlowego.

Data dodania: 2011-01-28

Wyświetleń: 1738

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

       Z pewnością z czasem każdy zacznie zastanawiać się w jaki sposób może zabezpieczyć własne mienie. Najczęściej mowa tutaj o systemach alarmowych i kamerach CCTV.  Bardzo często potencjalny nabywca poszukuje kontaktu z agencjami ochrony. Nie jest to konieczne. Lepiej jest bezpłatnie, wygodnie i szybko zasięgnąć porady profesjonalnych firm. W Internecie bez problemu można uzyskać merytoryczny kontakt. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić paliwo, telefony oraz tak naprawdę czas. Telewizja przemysłowa to coraz częstsze rozwiązanie. Poprawnie dobrane kamery CCTV potrafią przez 24 godziny na dobę stać na straży bezpieczeństwa osób i mienia. Warto także rozbudować dozór CCTV o system alarmowy. Istnieje podział na te z monitoringiem i tradycyjne. Rozwiązanie tradycyjne jest na chwilę obecną najbardziej popularne. W chwili przerwania obwodu bezpieczeństwa uruchamia się sygnalizator we wnętrzu lub na zewnątrz dozorowanego obiektu. Urządzenia emitują sygnały akustyczne i optyczne. Jednak życie pokazuje, że już praktycznie mało kto reaguje na dźwięk alarmu. Niestety społeczna tendencja do bagatelizowania takich urządzeń praktycznie prowadzi do poczucia bezkarności wśród włamywaczy. Złodziej nie opuszcza w pośpiechu posesji. Współcześni przestępcy posiadają elementarną wiedzę na temat zasad działania systemów alarmowych.

         Drugie opisywane przeze mnie rozwiązanie  przypomina CCTV i nie powoduje uruchomienia sygnalizatora. W przypadku wtargnięcia na dozorowany obiekt urządzenia informują agencje ochrony o sytuacji na posesji (tzw. Cichy alarm). Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne. W sytuacji gdy przestępca plądruje pomieszczenia może zostać ujęty na gorącym uczynku. Moim zdaniem właśnie taki jest sens montowania urządzeń stojących na straży bezpieczeństwa. Bo po co komu system alarmowy jeśli nie jest on w stanie wspomóc schwytania intruza? Czy nie o to w tym wszystkim chodzi?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena