Wraz z rozwojem technologicznym nie jest już obce określenie ,,inteligentny dom”. Znamy już automatyczne oświetlenie, sprzęt AGD który da znać o konieczności zrobienia prania czy zakupów. Jednak chciałbym skupić się przede wszystkim na rozwiązaniach których zadaniem jest stanie na straży bezpieczeństwa.

Data dodania: 2011-01-27

Wyświetleń: 1280

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niezbędnym elementem opisywanej infrastruktury jest telewizja przemysłowa oraz systemy alarmowe. Oba rozwiązania są w stanie zapewnić bezpieczeństwo a poziom ich zawansowania dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Czujki ruchu, dymu, dźwięku tłuczonego szkła są w stanie precyzyjnie rozpoznać zagrożenie. Dodatkowo stosując urządzenia informujące o otwarciu drzwi, bram oraz okien możemy znacznie zwiększyć gwarancje bezpieczeństwa. Oczywiście wszystko zależy od ceny instalacji. Każda praca na inteligentnym domem rozpoczyna się od sporządzenia wstępnego, precyzyjnego planu, następnie należy przemyśleć jego potencjalne dalsze moderacje wraz ze wdrożeniem. Atrakcyjne i niezwykle korzystne jest łączenie systemu alarmowego z przeciwpożarowym oraz kamerami CCTV.

        Dzięki obecnym trendom technicznym coraz większą popularnością cieszy się właśnie telewizja przemysłowa.  Kamery CCTV to już nie  tylko element zabezpieczenia banków, hoteli, firm czy instytucji publicznych. Duża konkurencja na rynku sprzedaży zmusza importerów i sprzedawców do obniżania ceny. Przeciętny Kowalski posiada już możliwość dobrania sprzętu dokładnie pod własne oczekiwania. Koszt zakupu i instalacji kamer CCTV znacząco równocześnie zachowując szeroki wachlarz możliwości sprzętowych. Urządzenia dozorowe są w stanie prowadzić zapis obrazu nawet w warunkach całkowitego zaciemnienia, w wysokich temperaturach a także podczas srogich i siarczystych mrozów. Posiadają wbudowany czujnik ruchu są także w stanie powiadomić wiadomością tekstową lub nawet mailem o naruszeniu obwodu bezpieczeństwa na monitorowanym obiekcie.

      Dodatkową zaletą są także maski prywatności. Polega to na bardzo prostej zasadzie. Jeśli w kadrze monitorowanego obrazu istnieje odcinek, który z różnych przyczyn nie powinien być rejestrowany wystarczy zaprogramować odpowiedni obszar, który stanie się niewidoczny dla oka kamery. Dzięki obecności systemu alarmowego, monitoringu CCTV możemy skutecznie zabezpieczyć teren posesji jak i nawet wnętrze budynków. To na podstawie opisywanych wyżej instalacji powstaje inteligentny dom, który dzięki swoim cechom zapewnia właścicielowi nie tylko redukcję kosztów ale i wygodę oraz bezpieczeństwo.

Licencja: Creative Commons