Żadna z pań nie lubi łuszczącego się naskórka, zmarszczek i plam na dekolcie, więc chcesz czy nie musisz zadbać o dekolt. Nie zapominaj, że przedłużeniem dekoltu jest szyja, która również wymaga specjalnych zabiegów.

Data dodania: 2011-01-20

Wyświetleń: 1729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To, czego nie powinnaś robić, to zanurzać się w ciepłej kąpieli aż po samą szyję. Najlepiej siedzieć pod wodą tylko do wysokości biustu. Dekolt powinno się myć jedynie delikatnym mydłem dla niemowląt i natłuszczać naturalnymi olejkami. Można też używać do jego pielęgnacji tego samego kremu, który stosuje się do twarzy. Podczas nakładania na twarz maseczki albo innych odżywczych preparatów nie zapominaj o dekolcie. Jeśli na wielkie wyjście zaplanujesz sukienkę głęboko wyciętą, możesz sprawić, że będzie on wyglądał szczególnie pięknie. Użyj do tego na przykład pudru zawierającego połyskujące cząstki. Blask opalizujących drobin spowoduje, że skóra będzie się mienić i wyglądać jak jedwab. Możesz nałożyć na dekolt także opalizujące mleczko do ciała. Fragmenty skóry, które tego bezwzględnie wymagają, zatuszuj korektorem i pudrem w delikatnym odcieniu różu.

Stwierdzenie, że "o wieku kobiety mówi jej szyja", jest niezbyt pochlebne, a w dodatku nieprawdziwe. To, co złośliwie nazywa się czasem "obręczą lat", a nieco bardziej elegancko "kolią Wenus" to zmarszczki, które niejednokrotnie można zauważyć nawet u dwudziestoletniej kobiety. Te nieprzyjemne uwagi na temat szyi powinny skłonić Cię do trzymania głowy wysoko uniesionej. Taka postawa ma tę zaletę, że jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych ćwiczeń zapobiegających zmarszczkom na szyi. Zamiast naturalnych olejków lub kremu do twarzy możesz stosować specyfiki do pielęgnacji szyi. Podczas nanoszenia kremów lub olejków unieś nieco brodę i nakładaj krem delikatnymi, okrężnymi ruchami, od brody przez podbródek do dołu. Nie naciskaj skóry zbyt mocno i nigdy nie próbu zrobić tego w odwrotnym kierunku.

Aby na szyi długo nie pojawiały się zmarszczki, najważniejsza jest właściwa postawa - trzymanie głowy i tułowia prosto. Jeśli zwieszasz głowę, wysuwasz ramiona do przodu lub dosłownie wciskasz brodę w szyję, nie dziw się, że tworzą się na niej zmarszczki. Spróbuj od czasu do czasu wykonać krążenia głową, poruszać nią w lewo i w prawo. Potem odchyl głowę do tyłu i powoli opuszczaj ją do przodu. W miarę możliwości śpij na płaskim posłaniu. Góry poduszek to jedna z głównych przyczyn powstawania zmarszczek na szyi i "drugiej brody".

Źródło: A. Unger, Tajemnice urody. Kalliope, Warszawa 1996

Licencja: Creative Commons
0 Ocena