Szczęście to temat, z którym ludzie zmagają się od wieków. Pisarze, filozofowie i naukowcy próbują stworzyć definicję szczęścia i poznać receptę na jego osiągnięcie. Jak żyć aby być szczęśliwym i czym się kierować, by osiągnąć pełnię szczęścia?

Każdy musi najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie co dla niego jest w życiu najważniejsze? Dla jednych najważniejsza będzie miłość drugiej osoby, rodzina i zdrowie, dla innych dobra materialne i kariera. A najlepiej jeżeli można osiągnąć i jedno i drugie. Jednak często trudno jest to pogodzić . Dziś wiele młodych ludzi ogarnęła pogoń za pieniądzem. Kariera i gromadzenie dóbr materialnych bez reszty zajmuje ich czasu nie pozostawiając szansy na rodzinę i miłość. Ludzie Ci wpadając w wir pracy często tracą poczucie uciekającego czasu. Czasami dopiero po latach zrozumieją co tracą i, że wybrali złą drogę zaprzepaszczając szansę na miłość.  Pieniądze, co prawda znacznie ułatwiają życie, ale zgodnie ze starym powiedzeniem szczęścia nie dają. Prawdziwe szczęście może nam dać tylko druga osoba. Na popularnych ostatnio portalach randkowych jest wiele osób, którym brakuje szczęścia i szukają drugiej osoby. Szczęście można po części równoważyć z miłością. Bo człowiek zakochany to przecież człowiek szczęśliwy. Obecność i bliskość drugiej osoby, z którą można dzielić swe drobne radości to dla człowieka największe szczęście. Ludzie samotni to zazwyczaj ludzie nieszczęśliwi, którym brakuje w życiu drugiej osoby. To dlatego każdy portal randkowy pęka w szwach od profili osób poszukujących miłości i co za tym idzie szczęścia.

Prosta droga do szczęścia wiedzie przez miłość do drugiej osoby. To miłość nadaje naszemu życiu sens. Dlatego nie dajmy się podporządkować panującym stereotypom i nie żyjmy w pogoni za pieniądzem, bo to dla wielu zgubna droga. Lepiej  poświećmy więcej  czasu bliskim, rodzinie. Doceńmy, że mamy to o czym inni marzą i  czego czasem bezskutecznie latami poszukują. Najważniejsze w życiu są miłość i rodzina, przyjaciele, a szczęściem są te małe i większe przyjemności przeżywane właśnie z najbliższymi. Częściej kierujmy się sercem, a częściej będzie nam dane bycie szczęśliwymi. Iluż jest na świecie ludzi, którzy nie mają z kim dzielić swoich sukcesów i dokonań. Są samotni i nieszczęśliwi. To posiadanie przy sobie bliskiej osoby daje człowiekowi prawdziwe spełnienie i długotrwałe szczęście. Nie można zaprzepaścić szansy na miłość, bo tym samym można zaprzepaścić szanse na bycie szczęśliwym

Czytaj inne.

Licencja: Creative Commons