Na rynku wydawniczym ukazała się debiutancka książka Mariana A. Nocoń pt. Wszystko się zmienia. Od samego początku towarzyszą jej pochlebne recenzje. Jedna z nich, obok wzmianki o książce, jest treścią artykułu.

Data dodania: 2010-11-20

Wyświetleń: 2006

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Wszystko się zmienia” - debiutancka powieść Mariana A. Nocoń już jest do nabycia w księgarniach.

Czytelnicy mogą zaczerpnąć postapokaliptycznej fantastyki, śledzić historię wiernej przyjaźni w obliczu niebezpieczeństwa i tęsknoty za krajem. To historia współczesnego, polskiego Odyseusza na tle wyniszczającej wojny.

Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Trzeba być otwartym, kreatywnym i mieć niesamowite szczęście. Bohaterowi, zwiedzającemu Tanzanię, przyjdzie długo wracać do kraju, gdy wybuchnie konflikt zbrojny na świecie. Podróż przez Afrykę i zniszczoną Europę będzie niezwykle niebezpieczna. Łączność nie działa, pieniądz traci ważność, a lekarstwa i woda są na wagę złota.

W takich chwilach w ludziach budzą się najskrytsze demony. Czy bohater będzie mógł liczyć na pomoc wędrujących z nim rodaków? Czy uda mu się dotrzeć do domu i odnaleźć bliskich? Z każdą stroną powieści Czytelnikowi będzie trudniej odpowiedzieć na to pytanie…

Wydawcą powieści jest Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res, Gdynia 2010.

„Wartka, dynamiczna akcja, interesująca apokaliptyczna sceneria i wyraziste postaci – tak jednym zdaniem można podsumować powieść pt.: „Wszystko się zmienia” Mariana A. Nocoń. 

 Bohaterów – grupę Polaków zagubionych w egzotycznym kraju w chwili wybuchu konfliktu zbrojnego połączy wspólny cel – pragnienie bezpiecznego powrotu do domu. Podróż będzie dla nich próbą sumienia, hartu ducha i miłości do rodziny. Czy wszyscy powrócą? – czytelników zapewne czeka kilka niespodzianek.

 Debiut pisarski Mariana A. Noconia pozwala sądzić, że autor nie poprzestanie na tym i już wkrótce czytelnicy sięgną po jego następne powieści.”

 Michał Mazik,

Ekspert działu Kultura, Wiadomości24.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena