0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1464 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Coraz większą popularnością cieszy się zawód instruktora sportowego. Jeśli jesteś więc wysportowaną osobą i nie wyobrażasz sobie życia bez sportu, zastanów się nad tą profesją. Zawód ten wiąże się bowiem z wysokimi zarobkami, a ponadto może być bardzo przyjemny.

Oprócz dobrej kondycji fizycznej i zamiłowania do sportu, kandydat na instruktora sportowego powinien posiadać również środki finansowe, które umożliwią mu opłacenie odpowiednich kursów. Jeśli jednak jesteś absolwentem akademii wychowania fizycznego, Twoja sytuacja jest lepsza. Zazwyczaj do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie wystarczy już zakup odpowiedniego sprzętu i wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia.


Instruktor sportowy może przebierać w różnych specjalizacjach – od udzielania lekcji tenisa czy golfa, po naukę pływania czy narciarstwa. Ostatnio największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim instruktorzy golfa, tenisa i narciarstwa. Nie powinno też zabraknąć chętnych na usługi specjalistów zajmujących się modelowaniem sylwetki. Tutaj duże pole do popisu mają instruktorzy fitness, kulturystyki, aerobiku. Zwłaszcza ci, którzy posiadają również wiedzę dotyczącą dietetyki, są rozchwytywani przez klientów. Ceniona jest bowiem wszechstronność tej dziedzinie.

Stawki instruktorów zajmujących się modelowaniem ciała są dosyć wysokie, ale zależą oczywiście od liczby klientów. Masażysta czy nauczyciel aerobiku w Warszawie mogą zarobić od 70 do 200 złotych za godzinę. Zajęcia są jednak często prowadzone w domach klientów, instruktorzy muszą więc ponosić koszty dojazdu. Instruktor tenisa może zarobić mniej, od 25 do 40 złotych za godzinę. Wysoko opłacani są za to instruktorzy golfa. Specjaliści mogą zarobić Nawe 10 000 złotych miesięcznie.

Jeśli kochasz sport i masz odpowiednie predyspozycje, zastanów się nad zawodem instruktora sportowego. Pamiętaj jednak, by dobrze wybrać specjalizację. Dobrze płatne jest bowiem nauczanie wybranych dyscyplin.

Licencja: Creative Commons