Wraz z rozwojem technologicznym nie dziwi już nikogo powszechny monitoring. Kamery spotykamy na swojej drodze dosłownie wszędzie i na każdym kroku nam one towarzyszą, raz w szkołach i firmach a drugim razem są z nami choćby na drogach, gdyż na co dzień używa ich Policja w nie oznakowanych radiowozach.

Data dodania: 2010-10-05

Wyświetleń: 1855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Producenci dosłownie ścigają się w projektowaniu coraz to nowocześniejszych i jak najmniejszych kolorowych kamer rejestrujących jednocześnie obraz i fonię. Na tyle przyzwyczailiśmy się do ich wszechobecności, że nieświadomie uśpiliśmy swoją czujność.

Nie krępujący monitoring.

Na naszym rynku coraz to większym uznaniem cieszą się kamery kamuflowane w czujkach ruchu czy dymu.  Czemu mają one służyć? Przede wszystkim do dyskretnego nadzoru pracowników czy też gości odwiedzających lokale gastronomiczne i tym samym zapewniając komfort, iż nikt ich nie obserwuje a jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo. To jednak nie jest jedyny sposób mający na celu zabezpieczenie swojej firmy, nie sposób zapomnieć o kamerach ukrytych w guziku bądź śrubce, którą bez problemu zamaskować można w listwie maskującej czy też w dowolnym elemencie wyposażenia naszego biura. Tak ukryte obiektywy są praktycznie nie do zauważenia. W tym momencie można byłoby skończyć opowiadanie o kamerach, które na każdym kroku inwigilują nasze poczynania, przez co czujemy się jak w popularnym reality show. Jednak to nie koniec.

Kolega szpieg?

Na specjalną uwagę, jeśli nie chcemy być nagrywani należy jednak zwrócić na osoby z naszego najbliższego otoczenia, gdyż to one mogą być posiadaczami najbardziej wyrafinowanych urządzeń szpiegowskich takich jak nie rzucające się w oczy zapalniczki z wbudowanymi kamerami czy też nie wzbudzające jakichkolwiek podejrzeń breloczki samochodowe, które w bezwzględny sposób zarejestrują wysokiej jakości obraz i dźwięk. Nieco mniej popularne ale równie niebezpieczne jak wyżej wymieniane gadżety są też specjalnie spreparowane długopisy. Posiadają one wbudowany mini obiektyw i czuły mikrofon osadzony w miejscu gdzie pierwotnie powinien się znajdować włącznik. Nażędzie to jest o tyle groźne, gdyż dzisiaj praktycznie każdy ma przy sobie w klapce marynarki czy też koszuli popularny długopis.

Jak widać możliwości jest naprawdę wiele i aż strach pomyśleć, w jakich przedmiotach niebawem da się je schować i gdzie będą w stanie one zajrzeć?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena