Jak często patrząc na szklankę do połowy napełniona mówisz, że jest do połowy pusta? Jak to wpływa na Tówj świat, Twoje osiągnięcia, styl zycia? No i w końcu jak na świat patrzą Ci do których świat należy? Z przymróżeniem oka - motywacja na granicy

Data dodania: 2020-10-09

Wyświetleń: 2419

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Energia krawędzi szklanki

energia krawedzi szklanki”Na świecie istnieją podobno dwa rodzaje ludzi. Jedni kiedy dostają szkankę dokładnie do połowy napełnioną mówią: „Ta szklanka jest w połowie pełna”. Ci drudzy mówią: „Ta szklanka jest w połowie pusta”. Jednakże świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią: „Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo… No przepraszam… To ma być moja szklanka? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna. I większa od tej! „
Terry Pratchett „Prawda”

Ech…lubię cytować Pratchetta. A jak to interpretuje Tony Robbins? – „Raise your standards”! – Podnieś swoje standardy! Jak to jest z Twoim obrazem siebie? Jak bardzo różni się to co widzisz na codzień, od tego jak wyobrażasz sobie siebie w swoim idealnym świecie? Ile jeszcze zostało Ci drogi do przebycia, aby Cię twój dzień naprawdę ucieszył?

No i kwestia pesymizmu, optymizmu zupełnie odchodzi na drugi plan. Jesteś Ty i Twoje potrzeby i oczekiwania. Masz w sobie samym niesamowity potencjał, żeby zrobić z Twoim życiem to co Ci się podoba. Tylko teraz pytanie: czemu tego nie robisz?? Stać Cię na to! Pozwól sobie na osiągnięcie tego, na co w 100 procentach zasługujesz- wspaniałego, niesamowitego, pełnego pasji, zdrowego życia.

To co możesz zrobić to wyznaczyć sobie cel, opracować plan i wyruszyć w długą drogę. Banalne ale działą. U mnie działa. Czasem będzie trudno, czasem pod górkę i już Ci się wydaje, że nie dasz rady. I wtedy właśnie gdzieś pomiędzy liśćmi nieśmiało majaczy kolejny znak, kierunkowskaz.

Jedną z fantastycznych metod podnoszenia swoich standardów są afirmacje. To takie pozytywne zdania o sobie, które powtarzamy głośno codziennie. Pomagają popatrzeć na świat z perspektywy zwycięzcy, szczęśliwego człowieka już od pierwszych minut po przebudzeniu. Sam siebie możesz w ten sposób nakręcać pozytywnie. Podobnie jak słuchając energetycznej, pozytywnej muzyki.

Na sam koniec chciałabym Ci przypomnieć, że to kim jesteś, jak wyglądasz, co robisz, jakim jesteś człowiekiem wynika z tego co robiłeś do tej pory. Jeśli więc coś chcesz udoskonalić w życiu to musisz coś inaczej zrobić.

I dwa cytaty.

” Nie uczyniłem cię ani z nieba, ani z ziemi, ani śmiertelnym ani nieśmiertelnym, abyś z wolnego wyboru i honoru, jakbyś był własnym Stwórcą, mógł stworzyć siebie w taki sposó, jaki wybierzesz. Będziesz miał siłę oceny ducha, abyś odrodził się w wyższe istoty, które są święte.”
Pico Della Mirandola, Słowa Boga do Adama „Mowa o godności człowieka”

I mój ulubiony:

DŹWIGAMY SIĘ WŁASNĄ MYŚLĄ, WSPINAMY SIĘ PONAD WŁASNĄ WIZJĘ SIEBIE SAMYCH.”
OrisonSweet Marden

Wspaniałego dnia Ci życzę!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena