Artykuł traktujący o sklepach i aukcjach internetowych

Data dodania: 2007-09-14

Wyświetleń: 3775

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aktualna sprzedaż towarów na aukcjach internetowych kształtuje się na poziomie 50% ogólnej sprzedaży w internecie. Resztę stanowi sprzedaż towarów w sklepach internetowych. Sprzedaż za pośrednictwem aukcji internetowych jest bardzo prosta. Wystarczy założyć konto w jednym z tego typu serwisów i wystawieniu towaru. Do najpopularniejszych w Polsce aukcji należy Allegro aukcja, Ebay aukcja, oraz Świstak.
Sprzedaż towaru za pośrednictwem sklepu internetowego jest sporo bardziej skomplikowaną sprawą z uwagi na konieczność poniesienia nakładów na inwestycje związaną z takim sklepem. Chodzi tutaj głownie o skrypt obsługujący sklep, domenę i dobry hosting gwarantujący bezproblemowe działanie strony. Zakup domeny to nie jest na szczęście duży wydatek i można się zamknąć w kwocie ok 80 zł. Droższą inwestycją jest właśnie program obsługujący sklep - tego rodzaju funkcjonalny i dobry program można już zakupić za ok. 300 zł. Można skorzystać z darmowych skryptów. Konieczne jest poniesienie nakładów na promocję i reklamę w internecie. Aby sklep przynosił dochody, konieczne jest wypozycjonowanie adresu w wyszukiwarkach internetowych, co przyczyni się do odwiedzin internautów. Firmy sprzedające swoje produkty w sklepach internetowych muszą pamiętać o stałej aktualizacji swojej oferty, oraz terminowych wysyłkach towarów do klienta.
Skuteczną formą promocji sklepu internetowego jest zgłoszenie go do różnego rodzaju serwisów oferujących klientom możliwość porównania cen towarów. Największym tego typu serwisem jest Ceneo, gdzie znajduje się świetna internetowa porównywarka cen. Pamiętajmy jednak, iż zgłaszając nasz sklep do tego typu serwisu musimy być konkurencyjni cenowo i jakościowo.

Licencja: Creative Commons