Jaka jest rola urody w życiu codziennym? Jest podstawą relacji międzyludzkich czy może nie ma większego znaczenia i liczy się nasze „wnętrze”? Obie postawy możemy zaobserwować i tak naprawdę nikt nie ma pewności kto ma tak do końca racje. Postaram się przyjrzeć temu bliżej.

Data dodania: 2010-08-16

Wyświetleń: 1820

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieją stanowiska pracy, które ewidentnie wymagają świetnej prezencji i nienagannej sylwetki. Jest to np. praca modelki, tancerki itp. Ale co z innymi zawodami w których jak by się wydawało liczą się umiejętności? Bogaty prezes szuka sekretarki i czego oczekuje w CV? Najbardziej liczy na zdjęcie. Dopiero później przygląda się bliżej prezentacji danej osoby. Jest to nawet zrozumiałe, atmosfera w firmie staje się milsza, a przyjmowani petenci stają się automatycznie wyróżnieni przyjmowani przez przepiękną panią sekretarkę. Uroda również odgrywa tu kluczową rolę. Ta sama osoba będąc mniej atrakcyjną pewnie sama z siebie czułaby się mnie wartościowa i tym samym mogłoby brakować jej pewności siebie tak bardzo wymaganej w tej pracy.

Przyjrzyjmy się też pracy Telemarketera. Osoba na takim stanowisku nie musi osobiście rozmawiać przez co ważna staje się owszem pewność siebie ale też głos, intonacja, umiejętności kontaktu. Uroda tak naprawdę nie odgrywa tu większej roli. Sam głos potrafi sprawić u drugiej osoby wyobrażenie atrakcyjności tej pierwszej.

Ostatecznie wnioski nadal nie są jednoznaczne. Uroda na pewno staje się wielce pomocna i w wielu przypadkach może odgrywać kluczową rolę w drodze życiowej ale każdy właściwie bez względu na to jak wygląda może odnaleźć swoje miejsce na świecie. Często aktorzy sami „szpecą” się by dobrze wczuć się w graną rolę. Co zaskakujące ich wada z czasem może nabrać pozytywnych zabarwień i stać się zaletą. Dlatego nie poddawajmy się, szukajmy swojego przeznaczenia, a stwierdzenie, że „liczy się wygląd” odłóżmy między bajki. Tak zdecydowanie będzie lepiej. Starajmy się prowadzić aktywne życie, a nic nie przeoczymy.

Licencja: Creative Commons