Pieniny są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Są to malowniczo położone góry wapienne, przecięte przez Dunajec. O każdej porze roku spotkamy tu tłumy turystów.

Data dodania: 2010-08-13

Wyświetleń: 2486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W skład pięknego i malowniczego pasma górskiego wchodzą Pieniny Właściwe, Pieniny Spiskie i Małe Pieniny. Pieniny zajmują obszar południowej Polski i północnej Słowacji. Najłatwiej tu trafić z Krakowa przez Nowy Targ, a także od strony Zakopanego, przez Bukowinę Tatrzańską i Spisz oraz most na zaporze zbiornika retencyjnego.

Atrakcje turystyczne Pienin to piękne malownicze krajobrazy, czyste i świeże powietrze, a także spływ tratwami Przełomem Dunajca, szlak pieszo-rowerowy zwany Drogą Pienińską, ruiny zamku w Czorsztynie i gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy. Strome stoki, piękne panoramy i dzikie zalesione doliny uatrakcyjnia przełom Dunajca czy możliwość wycieczek do sąsiedniej Słowację.  Region charakteryzuje także bogata roślinność i fauna. Znajduje się tu Pieniński Park Narodowy, jeden z najchętniej odwiedzanych parków przez polskich turystów.

Rozbudowana i dobrze zorganizowana baza noclegowa oraz infrastruktura turystyczna jest znakomicie przygotowana na wizytę turystów. Noclegi w górach można znaleźć wśród dużej ilości ofert ekskluzywnych, komfortowych hoteli, pensjonatów, schronisk i prywatnych kwater.

Warto zaznaczyć, że Pieniny pod względem liczby odwiedzin turystów, zajmują drugie miejsce po Tatrach. Noclegi w górach są tutaj zazwyczaj rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza że Pieniny odwiedzają także zagraniczni turyści ze Słowacji, Czech, Niemiec, Węgier czy Austrii.  Warto przyjechać w Pieniny - Zapraszamy !

noclegi w górach

KJ

Licencja: Creative Commons
2 Ocena