Znalezienie dobrej firmy, oferującej pracę zdalną to nie łatwe zadanie. Czy to jest wogóle możliwe? Zdecydowanie tak. Powstają nowe firmy zajmujące się sprzedażą towarów i usług przez internet, które potrzebują osób do pray zdalnej.

Data dodania: 2010-07-22

Wyświetleń: 2695

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kryzys gospodarczy, duże bezrobocie skłaniają do poszukiwania nowych rynków pracy. Jednym z nich jest na pewno rynek internetowy. Praca zdalna odbywa się w miejscu zamieszkania osoby zatrudnionej na umowę zlecenia, umowę o dzieło lub umowę partnerską.

Tego rodzaju rozwiązanie jest korzsystne dla obu stron, bo pracownik zdalny nie musi dojeżdżać do pracy, dzięki czemu ponosi mniejsze koszty, a pracodawca ma wykonaną pracę za mniejsze wynagrodzenie. To jest dobre rozwiązanie zwłaszcza dla bardzo małych firm, które nie stać na zatrudnienie pracownika etatowego. Kolejna oszczędność, to wyposażenie stanowiska pracy. Pracownik zdalny sam sobie zapewnia miejsce pracy i potrzebny sprzęt.

Znalezienie odpowiedniej firmy, nie jest łatwe. Trzeba się zastanowić, czym się interesujemy, poszukać firmy dopasowanej do naszych zainteresowań. Korzystnym rozwiązaniem jest prowadzenie własnego bloga z reguralnymi wpisami. Blog ten powinien być pisany na temat, na którym się znamy, najlepiej pisać o tym, czym się interesujemy.

Blogi można zakładać za darmo, wystarczy poszukać w wyszukiwarce " darmowe blogi ".

Po przejściu tego etapu możemy przystąpić do wyszukania dobrej dla siebie firmy, a jest ich coraz więcej i oferują umowy.

Wynagrodzenie zależy od zaangażowania i sprytu, szukania nowych możliwości. Polecam zwłaszcza osobą, które chca dorobić lub nie mają żadnego zajęcia, ani żadnego źródła dochodu. Z czasem można zacząc zarabiać dodatkową pensję, z samego internetu.

Licencja: Creative Commons