Domena internetowa, jak ją wybrać, jakie są ceny, jakie są możliwości. Jak działa dns. Ile czasu potrzeba na założenie domeny. Jak działa rynek domen internetowych.

Data dodania: 2010-07-01

Wyświetleń: 1578

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać domenę internetową? Co to jest domena?
Dlaczego nazwa jest taka ważna?
Aby nasza firma zaistniała w sieci, potrzebna jest dla niej wizytówka albo strona internetowa. Strona internetowa ma swoją nazwę. I tą nazwę promujemy w Internecie. Wybrać odpowiednią nazwę nie jest łatwo, musi być ona trafiająca w odbiorców i mówić o działalności firmy. Na rynku istnieją serwisy które pozwalają sprawdzić czy można zarejestrować nasza domenę. Jeśli rejestrujemy, to po dokonaniu tej czynności, domena należy do nas. Dostarczycielowi domeny podajemy adresy serwerów dns naszych serwerów. Gci robi to za klienta, wykupując mu domenę i podpinając do serwerów. Niekiedy domena może być zajęta, znaczy to tyle, że ktoś już wcześniej ją zarejestrował.
Na rynku istnieje wiele dostawców domen, ceny za domenę wahają się od 10 zł do kilkuset, jeśli domena jest już zajęta. Jeśli nie upieramy się na wypasioną nazwę i wymyślamy sobie coś mniej krzykliwego ale taniego, to pozostaje nam znaleźć odpowiedniego usługodawcę. Pamiętajmy o tym, że cena za pierwszy rok może być bardzo niska, już w granicach 10zł ale przedłużenie domeny na własność na kolejne lata, to ceny pięciokrotnie albo dziesięciokrotnie wyższe. Tak zazwyczaj jest dlatego uważnie czytajmy cały cennik przed opłaceniem transakcji.
Jeśli mamy już domenę, możemy przekazać ją gci, firma podepnie domenę do twojego serwera za Ciebie. I znowu, w panelu administracji, przypisujemy odpowiednia adresy dns. Przeniesienie domeny może trwać kilka dni, ponieważ potrzeba czasu na propagacje adresów w sieć.
Reasumując przede wszystkim trafna nazwa a resztę można zlecić innym osobom. W domenie możemy tworzyć poddomeny czyli poda dresy i wstawiamy ich dowolną ilość. Na przykład
mojapodnazwa.domena.pl. Nie wszystkie serwery to obsługują ale serwery hostingowi gci, tak.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena