Masz pomysł na aplikację, idziesz do firmy programistycznej, a potem tylko czekasz na termin zakończenia prac. Taką wizję nosi w sobie większość inwestorów. Niestety nie ma ona zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Co dzieje się w takiej sytuacji? Po spotkaniu z konsultantem IT zostajesz z chaosem w głowie. Nagle okazuje się, że trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, pojawiają się nerwy i ważne decyzje podejmujesz bez przemyślenia.

Data dodania: 2022-01-17

Wyświetleń: 553

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przeczytaj, zanim zlecisz projekt aplikacji mobilnej

Jak nie stresować się współpracą z software house? Trzeba się dobrze do niej przygotować. Gdy będziesz wiedzieć, czego się spodziewać, z miejsca odzyskasz kontrolę.

Nie tylko software house pracuje nad oprogramowaniem.

Bez Twojego udziału cały projekt mógłby pójść w kierunku, który nie przypadnie Ci do gustu nawet trochę. Pracując z software house, zatrudniasz specjalistów od UX i UI, programistów i testerów. Każdy z tych specjalistów mógłby mieć swoją wizję, która wpłynie na efekt końcowy.

Na czele zespołu staje menadżer projektu. To on zbiera Twoje pomysły i cele biznesowe. Biorąc udział w warsztatach projektowych, zyskasz jednak możliwość reagowania na bieżąco. A to pozwala dostosować aplikację do Twoich realnych potrzeb.

Dobór technologii to jedna z najważniejszych decyzji.

Język programowania może stanowić wąskie gardło projektu. Właśnie dlatego powierzanie projektu aplikacji własnym programistom nie ma większego sensu. Każdy z nich ma swoją wąską specjalizację. Nie jest powiedziane, że jest to najlepsze rozwiązanie akurat przy Twoim pomyśle.

Software house zaproponuje Ci najlepsze rozwiązania technologiczne. Uzasadni też swoją decyzję. W firmach tego typu są eksperci od najróżniejszych języków. Możesz więc mieć pewność, że to język będzie dostosowany do projektu, a nie odwrotnie.

Sprawdź, jakie wrażenie sprawia menadżer projektu.

Jest on bowiem nie tylko przekaźnikiem pomiędzy Tobą a zespołem. Organizuje też pracę, odpowiada za efekt końcowy i rozwiązuje problemy projektowe, jeśli wystąpią. By było to możliwe, musi być świetnym motywatorem i widzieć szerszy obraz każdej sytuacji. Dzięki temu prace przebiegną spokojnie i terminowo.

Prócz jego profesjonalizmu liczy się też samo to, w jaki sposób prowadzi rozmowy. Jeśli widzisz, że jest autorytetem dla swoich ludzi, wszystko jest na świetnej drodze.

Zdecyduj, czy chcesz aplikacji mobilnej czy webowej.

To dwa najbardziej popularne typy aplikacji. Warto rozróżniać je jeszcze przed pierwszą rozmową z software house. Aplikacja mobilna jest przeznaczona na urządzenia przenośne. Jeśli potrzebujesz programu na komputery stacjonarne, zleć projektowanie aplikacji desktopowej.

Istnieją też rozwiązania, które łączą zalety obu powyższych typów. Możesz stworzyć aplikację hybrydową, która będzie działać na obu rodzajach urządzeń. Albo skupić się na rozwijaniu aplikacji webowej. Przypomina ona stronę internetową, ponieważ jest otwierana w przeglądarce. W rzeczywistości jest wyposażona w znacznie bardziej zaawansowane opcje.

Wiesz już wszystko, co warto wiedzieć, nim zatrudnisz firmę programistyczną. Chcesz stworzyć program szybko, profesjonalnie i w dobrej atmosferze? Zapraszamy na Applover. Z dużą radością zrealizujemy Twój projekt.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena