Wiele osób  potrzebuję pomocy odnośnie informacji, jak wypowiedzieć umowę o kartę , jak zamknąć kartę, czy zamykać samą kartę czy wraz z limitem, jak napisać wniosek o wypowiedzenie karty kredytowej. Poniższy artykuł z MyBankier.com , pokazuje jak tego dokonać.

Data dodania: 2010-06-22

Wyświetleń: 6948

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Karta kredytowa jest jednym z droższych produktów bankowych,  w wielu sytuacjach jest na wagę złota, ale zazwyczaj tego złota nie daje wręcz przeciwnie powoduje duże zadłużenia polaków. Duża część społeczeństwa nie rozumie  funkcjonowania  karty kredytowej, nie wie w jaki sposób korzystać żeby nie dopłacać do karty, nie wie też że na kartach kredytowych można zaoszczędzić(czytaj zarobić), również brak wiedzy w jakis sposób korzystać z kart żeby nie ponosić opłaty rocznej.

Ale co w sytuacjach kiedy już jesteśmy zirytowani długim okresem ciągłego płacenia za kartę i w końcu nadchodzi dzień kiedy całą kartę mamy spłaconą i chcemy ja zamknąć.

Wypowiedzenie umowy o kartę kredytową.

Nie wszystkie banki mają gotowe wnioski czy też formularze gdzie wystarczy wypełnić wszystkie rurbyki , pójść do banku i złożyć w placówce. W zależności od tego z jakich usług korzystamy wypowiedzieć umowę karty kredytowej można na infolini, wysłac bezposrednio pismo do banku , lub też osobiście złożyć w placówce bankowej.

O tyle o ile na infolini , będzie rozmowa nagrywana także bezpieczeńśtwo potwierdzenia faktycznego wypowiedzenia umowy  będzie zachowane, o tyle wysłanie pisma do banku czy też złożenie je w placówce musi być potwierdzone kopią, tak żeby był dowód na to że faktycznie złożyliśmy takie podanie.

Ważne, zanim złożysz podanie!

Sprawdź w umowie karty  jakie są warunki wypowiedzenia umowy, w każdym banku mogą być inne.Spłacić całą kartę, sprawdź tabele opłat i prowizji, żeby sprawdzić czy są jakieś dodatkowe opłaty.Spisz nr umowy , datę zawarcia, oraz nr karty.

Jeśli nie ma formularza, a pracownik każe ci napisać podanie.

Jak w każdym podaniu musisz  zawrzeć najważniejsze dane :

imię nazwisko ,adres zameldowania, pesel  z dowodu osobistegopismo kierujesz na adres banku w treści nie musisz podawać powodów swojej decyzjiważne żebyś podał/ała  takie informacje jak :

-         o jaką kartę ci chodzi w wypowiedzeniu( nazwa karty)

-         date zawarcia umowy karty.

-         Nr karty –znajduje się na czole karty

Ważne żeby wypowiedzieć nie tylko kartę kredytową ale też limit w  karcie(np.1000 zł-tyle dał ci bank do wykorzystania), ponieważ samo wypowiedzenie karty nie powoduje automatycznie zamknięcia możliwości korzystania z limitu. Dobrym przykładem na taka sytuację jest historia mojego znajomego, który dostał za darmo kartę bo wcześniej wyraził zgodę na to telefonicznie, poszedł do banku wypowiedział umowę o kartę a po roku czasu przyszła mu informacja o konieczności uregulowania 60 zł za opłatę roczna za dostęp do limitu karty.

Pamiętaj, iż po wypowiedzeniu karty i limitu na twój adres powinien przyjść wyciąg, jeśli wcześniej oczywiście spłaciłeś kartę. Wyciąga będzie cię informował o tym czy na karcie jest jeszcze kwota do uregulowania.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena