Chcąc żyć pełniej i szczęśliwiej, nie możesz żyć tym , co było kiedyś, tylko tym, co jest tu i teraz. Tym, co teraźniejsze. W końcu tu i teraz jest najważniejsze

Data dodania: 2010-06-20

Wyświetleń: 2273

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeszłość nie wróci, dlatego nie powinna mieć ona wpływu na twoje dzisiejsze życie. Powinieneś o tym pamiętać, aby żyło ci się lepiej i radośniej. Sam zresztą popatrz na siebie w chwili, gdy rozmyślasz nad tym co było: na swoim związkami, byłą pracą, relacjami z bliskimi, popełnionym błędami. Zamiast pomyśleć raz o tym, co zdarzyło się twoim życiu i zapomnieć, ty stale wracasz do przeszłości i się nią dołujesz nie potrzebnie.

Wydaje ci się, że w ten sposób musisz robić. Nic w tym dziwnego, bo często wokół siebie widzisz ludzi, którzy tak robią. Osoby, które są wiecznym kłębkiem nerwów, które wcale nie myślą , nie działają świadomie, tylko pozwalają innym za nich myśleć i działać. W końcu, jak inaczej mówić o tych ludziach, którzy zamiast zmieniać siebie, iść na przód i decydować o tym, jak wygląda ich teraźniejsze życie, wciąż wracają do przeszłości i nią żyją.

Patrząc na nich wydaje ci się, że to co oni czynią jest właściwe i słuszne oraz , że nie można inaczej. Nic mylnego. W końcu inni ludzi nie mogą decydować jak masz żyć, co myśleć i co robić. Przecież jesteś wolnym człowiekiem. A być wolnym to brać odpowiedzialność za to, co się z własnym życiem robi i kierować tak nim, by nie krzywdzić innych, a przede wszystkim siebie.

Tymczasem ty żyjąc przeszłością, krzywdzisz sam siebie. Nie dajesz sobie w ten sposób szansy na nowe życie. Na życie pełne i szczęśliwe. I często zamiast iść na przód z otwartymi marzeniami, celami, głową i sercem, ty się blokujesz i nastawiasz do życia na nie. Potem się dziwisz, dlaczego twoje życie nie jest takie jakbyś tego chciał. Tylko zapominasz o tym, że to ty kreujesz twoje życie, że to ty własnymi myślami i działaniami zmieniasz świat wokół siebie. W końcu, jak ktoś kiedyś powiedział jesteś wytwórcą własnej pomyślności. Jednym słowem to ty kreujesz własne szczęście. Nikt inny za ciebie tego nie zrobi. Zapomniałeś o tym?

Jeśli chcesz, więc zmienić swoje życie i żyć i teraz, powinieneś zapomnieć o tym co było kiedyś i skupić się tylko na tym co dzieje się dziś tu i teraz. Wyrzuć, więc z pamięci swoje niepowodzenia na wszelkich płaszczyznach, popełnione błędy i doznane krzywdy. Jednym słowem pożegnaj się z nimi. Przebacz sobie i innym. I pomyśl o tym , co zrobić, by moje życie od tu i teraz było lepsze, jakich dokonać zmian. W końcu zasługujesz na to, być twoje życie było piękne i wyjątkowe. A będzie takim, gdy właściwie nim pokierujesz. Ważne , byś pamiętał o tym, by kierunek twojego życia zmierzał do tego, co słuszne, właściwe i wartościowe. Od tego w końcu zależeć będzie jakość twojego życia i twoja osobista satysfakcja. Musisz o tym pamiętać.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena