Do grona operatorów działających na TelArenie we FreecoNet dołączył Mediatel S.A. To już szósta firma, która będzie walczyć o obsługę połączeń telefonicznych na numery niezarejestrowane na platformie. Dzięki kolejnej konkurencyjnej ofercie cenowej, użytkownicy będą mogli liczyć na jeszcze tańsze rozmowy.

Wszystkie rozmowy prowadzone między użytkownikami FreecoNet są darmowe, natomiast połączenia na numery niezarejestrowane na platformie zostają przekierowane na TelArenę - tzw. giełdę operatorów, gdzie niezależni dostawcy usług telekomunikacyjnych rywalizują o obsługę danej rozmowy. Zautomatyzowany system dokonuje optymalnego wyboru cennika, dzięki czemu zawsze wygrywa najtańszy wariant. Spółka Mediatel, ze względu na szczególnie atrakcyjne ceny w zakresie realizacji połączeń międzynarodowych, przyczyni się do aktywizacji walki cenowej operatorów przede wszystkim w tym segmencie. W ostatnim miesiącu połączenia międzynarodowe stanowiły ok. 13% wszystkich rozmów wykonywanych przez TelArenę. Obecnie, wiodącym operatorem w tym zakresie jest Crowley Data Poland (44%). Drugie miejsce zajmuje GTS Energis z wynikiem 35%.

„Ożywienie walki cenowej to niewątpliwa korzyść płynąca z debiutu Mediatela we FreecoNet, jednak nie jedyna. Rosnąca liczba operatorów obecnych na TelArenie to także gwarancja stabilności systemu. Gdyby któryś z nich przestał świadczyć swoje usługi, z łatwością zastąpi go inny." - mówi Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon SA.

TelArena umożliwia klientom FreecoNet korzystanie z najbardziej atrakcyjnych cen, bez konieczności analizowania ofert poszczególnych operatorów, podpisywania zbędnych umów i ponoszenia dodatkowych kosztów. Cały proces jest w pełni automatyczny, ale istnieje także możliwość samodzielnego wyboru operatora w panelu użytkownika. Obecnie o realizowanie połączeń na TelArenie, poza Mediatelem, walczą: Crowley, Deutsche Telekom, Exatel, GTS Energis i Netia.

Mediatel S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Mediatel. Spółka jest dynamicznie rozwijającym się podmiotem działającym na rynku telekomunikacyjnym, który specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dedykowanych dla segmentu biznesowego i operatorskiego. Oferuje wysokiej klasy transmisje głosu wraz z usługami dodanymi oraz usługi internetowe.

 

Licencja: Creative Commons