Do grona operatorów działających na TelArenie we FreecoNet dołączył Mediatel S.A. To już szósta firma, która będzie walczyć o obsługę połączeń telefonicznych na numery niezarejestrowane na platformie. Dzięki kolejnej konkurencyjnej ofercie cenowej, użytkownicy będą mogli liczyć na jeszcze tańsze rozmowy.

Data dodania: 2010-06-01

Wyświetleń: 1484

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszystkie rozmowy prowadzone między użytkownikami FreecoNet są darmowe, natomiast połączenia na numery niezarejestrowane na platformie zostają przekierowane na TelArenę - tzw. giełdę operatorów, gdzie niezależni dostawcy usług telekomunikacyjnych rywalizują o obsługę danej rozmowy. Zautomatyzowany system dokonuje optymalnego wyboru cennika, dzięki czemu zawsze wygrywa najtańszy wariant. Spółka Mediatel, ze względu na szczególnie atrakcyjne ceny w zakresie realizacji połączeń międzynarodowych, przyczyni się do aktywizacji walki cenowej operatorów przede wszystkim w tym segmencie. W ostatnim miesiącu połączenia międzynarodowe stanowiły ok. 13% wszystkich rozmów wykonywanych przez TelArenę. Obecnie, wiodącym operatorem w tym zakresie jest Crowley Data Poland (44%). Drugie miejsce zajmuje GTS Energis z wynikiem 35%.

„Ożywienie walki cenowej to niewątpliwa korzyść płynąca z debiutu Mediatela we FreecoNet, jednak nie jedyna. Rosnąca liczba operatorów obecnych na TelArenie to także gwarancja stabilności systemu. Gdyby któryś z nich przestał świadczyć swoje usługi, z łatwością zastąpi go inny." - mówi Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon SA.

TelArena umożliwia klientom FreecoNet korzystanie z najbardziej atrakcyjnych cen, bez konieczności analizowania ofert poszczególnych operatorów, podpisywania zbędnych umów i ponoszenia dodatkowych kosztów. Cały proces jest w pełni automatyczny, ale istnieje także możliwość samodzielnego wyboru operatora w panelu użytkownika. Obecnie o realizowanie połączeń na TelArenie, poza Mediatelem, walczą: Crowley, Deutsche Telekom, Exatel, GTS Energis i Netia.

Mediatel S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Mediatel. Spółka jest dynamicznie rozwijającym się podmiotem działającym na rynku telekomunikacyjnym, który specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dedykowanych dla segmentu biznesowego i operatorskiego. Oferuje wysokiej klasy transmisje głosu wraz z usługami dodanymi oraz usługi internetowe.

Licencja: Creative Commons