W sprzedaży pojawił się multimedialny tuner DVB-T LV6TMPVR4 marki Not Only TV. Urządzenie umożliwia odbiór  kanałów cyfrowej telewizji naziemnej w rozdzielczościach HD na starszych odbiornikach TV.

Data dodania: 2010-08-02

Wyświetleń: 1938

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oferuje także wiele przydatnych funkcji, jak nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrznym dysku USB czy odtwarzanie muzyki oraz filmów.

LV6TMPVR4 można podłączyć do telewizora przy pomocy 4 różnych rodzajów złącza: SCART, AV, YprPb lub HDMI. Po podłączeniu do odbiornika i anteny telewizyjnej, urządzenie przeprowadzi nas przez proces konfigurowania podstawowych ustawień i pomoże wyszukać dostępne kanały cyfrowej telewizji. Oprócz ich odbioru, LV6TMPVR4 umożliwia również nagrywanie programów na zewnętrzny dysk podłączany przez złącze USB. Sprzęt możemy także wykorzystać do odtwarzania filmów w formatach - MPEG1, MPEG2, MPEG3, MPEG4, H.264, Matroska, MotionJPG x (.avi .mpg .dat .vob . div .mov .mkv .mjpeg .tgs .trp), muzyki (mp3, wma, ACC) i zdjęć (JPG, BMP, PNG) z przenośnych pamięci USB. Inne przydatne funkcje to m.in. wbudowany radiowy tuner FM, TimeShifting (zatrzymywanie i cofanie audycji telewizyjnych podczas ich nadawania), czy EPG (elektroniczny program telewizyjny). Tuner obsługuje rozdzielczość full HD 1920x1080. Wspiera także technologię Dolby Digital na dwóch kanałach audio.

DVB-T LV6TMPVR4 jest dostępny w ofercie partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora marki Not Only TV w Polsce. Można go nabyć w zestawie z pilotem oraz polskojęzyczną instrukcją obsługi. Jego sugerowana cena detaliczna to 249 zł brutto, a okres gwarancji to 24 miesiące.
 
Cyfrowa telewizja naziemna ma oficjalnie zadebiutować w Polsce jesienią tego roku, chociaż już obecnie w wielu miejscach w Polsce można odbierać sygnał DVB-T i dzięki temu kanały telewizyjne w jakości HD. Są one nadawane w tzw. multipleksie – obecnie tylko jednym testowym, który zawiera m.in. TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Polsat, TV 4, TV Puls. Naziemna telewizja cyfrowa ma zastąpić tą nadawaną w systemie analogowym. Zakończenie tego procesu jest planowane na 31 lipca 2013 roku, kiedy to sygnał analogowy zostanie całkowicie wyłączony. Widzowie stracą wtedy możliwość oglądania telewizji za pomocą telewizora, który nie będzie wyposażony w tuner DVB-T, a także nie będzie miał wbudowanego dekodera MPEG-4 (H.264/AVC).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena