Konsorcjum FEN podpisało umowę dystrybucyjną z firmą IQinVision. Jej efektem jest rozszerzenie oferty dystrybutora o megapikselowe, sieciowe kamery IQeye.

Data dodania: 2010-07-22

Wyświetleń: 1418

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

IQinVision od 1998 roku produkuje najwyższej jakości kamery IP o wysokich rozdzielczościach pod marką IQeye. Firma jako pierwsza wprowadziła sieciowe kamery megapikselowe i HDTV, które wielokrotnie otrzymywały prestiżowe nagrody i wyróżnienia branżowe. Kamery IQeye wyróżniają się doskonałą jakością obrazu oraz stabilną i niezawodną pracą, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ze względu na wysokie parametry, urządzenia IQinVision są wykorzystywane w wielu lokalizacjach, zwłaszcza takich, w których niezbędne jest precyzyjne odwzorowanie monitorowanego obszaru - np. w systemach monitoringu miejskiego, szkołach, sklepach, kasynach, bankach i wielu innych.

 

Znakomita jakość obrazu w kamerach IQeye uzyskiwana jest dzięki przetwornikom, które gwarantują rozdzielczość nawet do 5 Mpx. Dodatkowo, w kamerach zastosowano technologię Lightgrabber, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu także przy słabym oświetleniu. Urządzenia wyposażone zostały w slot na kartę SDHC, co umożliwia nagrywanie obrazu bezpośrednio w kamerze. Istotną zaletą modeli IQeye jest także fakt, iż mogą współpracować z większością dostępnych na rynku urządzeń NVR (Network Video Recorder) lub oprogramowaniem do zarządzania zawartością wideo - np. QNAP, Koukam, GeoVision czy Alnet Systems.

 

„Rynek systemów monitoringu wizyjnego zmienia się w ostatnim okresie bardzo dynamicznie. Widać zdecydowany wzrost zainteresowania rozwiązaniami opierającymi się o protokół IP, które zapewniają więcej funkcji i możliwości w porównaniu do analogowych odpowiedników. Wyraźnie rosną wymagania odnośnie jakości obrazu. W wielu wdrożeniach zapewnienie wysokiej rozdzielczości jest czynnikiem decydującym o realizacji projektu, dlatego coraz większą popularnością cieszą się kamery megapikselowe. Klienci oczekują także coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań - takich jak: inteligentna analiza obrazu czy efektywna archiwizacja - które umożliwiają optymalizację dużych systemów monitoringu oraz wspomagają ich funkcjonowanie. To właśnie dlatego staramy się stale poszerzać portfolio naszych produktów, dbając o kompleksowość oferty, która pozwala zbudować zróżnicowane systemy monitorujące, w zależności od potrzeb. Temu celowi służy nawiązywanie współpracy z kolejnymi producentami - umowa z IqinVision, a także niedawno podpisane z March Networks i GeoVision Inc" - podkreśla Anna Twardowska, Monitoring IP Product Manager w Konsorcjum FEN.

 

Konsorcjum FEN zapewni sprzedawanym kamerom IQeye szerokie i zróżnicowane wsparcie. Obejmuje ono zarówno działania marketingowe, jak i techniczne - bezpłatne szkolenia, konsultacje handlowe i doradztwo oraz pełny serwis gwarancyjny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena