Ceara to magiczna wioska rybacka, jeszcze niedawno całkowicie nieodkryta przez turystów. Morze, pustynia, zielone oazy, wielobarwne skały ujawniają się niemal równocześnie.

Data dodania: 2010-05-21

Wyświetleń: 1646

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Latem temperatura w słońcu jest bardzo wysoka, dlatego należy chronić skórę kremami z wysokimi filtrami ochronnymi.

Ta część wybrzeża rozciąga się przez 573 km. plażami nad Atlantykiem i podzielona jest na dwa odrębne, ale bardzo do siebie podobne: Costa sol Ponente i Costa sol Nascente, które obejmują królową plaż " Canoa Quebrada w wiosce Avacati i zaliczają ją do jednej z dziesięciu najpiękniejszych plaż świata.

Komfortowy Pousadas reprezentujący niemal wszystkie budynki w wiosce jest wizytówką ekoturystyki. Na turystów w miłej atmosferze czekają: hamaki, baseny i palmy z widokiem na morze. Restauracje, uliczne
stragany, kluby wszystkich rodzajów - to tylko nieliczne atrakcje tego pięknego zakątka.

Wokół laguny - na żywo możemy oglądać gigantyczne kraby, widywane częściej na stole. Najbardziej ekscytującym przeżyciem jest zupełny kontrast pomiędzy dwoma najbardziej znaczącymi elementami brazylijskiej Nordeste - położonymi obok siebie oceanem i pustynią.

Łodzią wzdłuż wybrzeża rzeki Jaguaribe, laguny Fortim

Turystyka
jest tu wciąż jeszcze słabo rozwinięta,a tylko lokalni mieszkańcy wyprawiają się w niedzielną podróż łodzią, aby zwiedzić ten piękny zakątek. W stolicy kraju Fortaleza słońce pięknie oświetla rozległe plaże, zielone, egzotyczne oazy.

The Bridge of English, znany także jako Ponte Metallica, to dobry punkt obserwacyjny, gdzie można fotografować i podziwiać piękno tego zakątka świata. Można udać się na wycieczki do Cumbuco, Morro Branco, Praia das Fontes, gdzie podziwiamy piękne plaże i wydmy Cumbuco, gdzie można nurkować wśród wydm.

Strome skały zamiast ozdobić Morro Branco zasypywane są piaskiem w kolorze żółtym,c zerwonym i białym - to jedna z ciekawostek tego obszaru. Z góry Morro Branco Mirante podziwiamy piękne wybrzeża, gry świateł, kolorów i kształtów. Skały, jaskinie i białe wydmy znajdują się w Praida das Fontes, gdzie również znajduje się jedna z największych lagun - Ceara, o pięknych,krystalicznych wodach doskonałych do nurkowania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena