Innowacyjna usługa to połączenie naziemnej telewizji cyfrowej z IPTV – telewizja oferowaną w internecie. To odpowiedź na oczekiwania abonentów dotąd korzystających jedynie z wąskiej oferty telewizji naziemnej.

Data dodania: 2016-11-29

Wyświetleń: 1442

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

TNTV to 100 kanałów telewizyjnych i radiowych, w tym ponad 60 kanałów tv oferowanych bezpłatnie. To dobra wiadomość dla odbiorców, dla których inne usługi  tego typu były dotąd niedostępne lub zbyt drogie.

Dzięki hybrydowemu dekoderowi lub telewizorom z wbudowaną usługą TNTV klienci uzyskują dostęp do szerokiej gamy kanałów oferowanych obecnie tylko na platformach satelitarnych oraz w sieciach kablowych. Pakiet 60 darmowych kanałów można powiększyć o dopasowane pakiety tematyczne. Do dyspozycji są kanały: filmowe, rozrywkowe, sportowe, informacyjne, dla dzieci  oraz dla widzów 18+. To pakiety, które można powiększyć za niewielką opłatą (od 9.90 zł do 19.90 zł) miesięcznie.

W ofercie można znaleźć  takie kanały jak, m.in. Film Box, AXN, 13 ULICA, CBeebies, Eleven, TVP Seriale, TVP Sport, Romance TV, Kino Polska, Kino Muzyka, Zest TV, Erox, Redlight i wiele innych.

Usługa nie wymaga podpisywania długoterminowych umów, kosztownych instalacji satelitarnych oraz opłat aktywacyjnych. TNTV działa w modelu usługi przedpłaconej. Do odbioru potrzebny jest dekoder lub telewizor z modułem IPTV oraz doprowadzone łącze internetowe. Urządzenia można kupić w sieciach Media Markt i Saturn, które maja wyłączność do końca 2016 roku.

Właścicielem TNTV jest spółka Skymaster Media z polskim kapitałem. Projekt wspiera od strony informatycznej i sprzętowej spółka Aply i Skymaster ze Szczecina.

Grzegorz Bruski, prezes firmy Skymaster Media (w przeszłości m.in. członek zarządu w Canal+ Cyfrowym, operatorze Cyfry+) podkreśla, że ideą operatora TNTV nie jest konkurowanie z platformami cyfrowymi czy sieciami kablowymi:

- Jest bardzo dużo grupa widzów, która korzysta z telewizji naziemnej, ale w ich ofercie brakuje filmów, sportu czy erotyki. Nie chcą jednak płacić za 100 kanałów w kablówce, bo oglądają tylko np. 15 z nich – podsumowuje Bruski.

Inna jest też bariera korzystania z oferty. U operatorów płatnej telewizji często dostęp do dodatkowych stacji sportowych czy erotycznych wymaga posiadania wcześniej obszernego pakietu. – Natomiast w TNTV, np. żeby oglądać kanały Eleven Sports, nie trzeba wydawać dodatkowo 50 czy 60 zł na pakiet podstawowy.

Atutem oferty ma być też brak umowy - za TNTV płaci się w modelu przedpłaconym. Można opłacić oglądania telewizji na miesiąc od razu albo na dłużej (3, 6 lub 12 miesięcy). Nie ma jednak zobowiązania np. 24 miesiące, co jest standardem przy umowach z kablówkami.

 

Burski liczy, że TNTV do końca 2017 roku zdobędzie kilkadziesiąt tysięcy klientów. - Telewizja jest jednym z trzech filarów oferty TMTV - zaznacza prezes Skymaster Media. Kolejne usługi mają zostać wprowadzone w przyszłym roku.

www.tntv.pl

Licencja: Creative Commons