Z wakacji w Grecji przywieziecie niezapominanie wspomnienia, które będą dla Was bezcenne. Czeka tam na Was wiele atrakcji, jakich nie znajdziecie w innym miejscu.

Data dodania: 2010-05-19

Wyświetleń: 1871

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Grecja położona jest na samym południu Europy, gdzie temperatura latem sięga 40 stopni, a morze jest tak ciepłe, że nie będziecie chcieli z niego wychodzić.

Wakacje w Grecji organizowane są w regionach tj.: Halkidiki, Kavala, Korfu, Kos, Kreta, Lefkada, Peloponez, Riwiera Olimpijska, Rodos, Santorini, Thassos, Zakhyntos. Ścigają się one między sobą w oferowaniu turystom coraz lepszych atrakcji, warunków i rozwiązań cenowych.

Jeśli chcesz wyjechać do Grecji to wybierz ofertę dobrego hotelu, proponujemy tj.: hotel Aristoteles Beach - Hotel znajduje się 2 km od centrum miejscowości Afitos (dojazd płatnym busem hotelowym raz dziennie), na Płw. Kassandra. Położony na nadmorskiej skarpie, otoczony ogrodem, ok. 100 m od plaży (przejście mostkiem nad drogą, następnie zjazd na plażę przeszkloną windą). Ok. 70 km od lotniska Makedonia w Salonikach.

Hotel Mendi Beach - Hotel zlokalizowany w pobliżu miejscowości Kalandra, 3 km od jej centrum, na Płw. Kassandra. Bezpośrednio przy plaży. W odległości ok. 100 km od lotniska Makedonia w Salonikach.

Hotel Kavros Beach - Hotel położony przy pięknej plaży w miejscowości Kavros, ok. 4 km od Georgioupolis, 16 km od Rethymnonu. W pobliżu sklepy, bary oraz tawerny.

Grecja to słoneczny kraj, tętniący życiem, pełen naturalnego piękna, a przede wszystkim bardzo bogaty w zabytki kultury starożytnej. Grecja to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu %u2013 nie tylko w czasie wakacji, ale także przez cały rok.

W Grecji podziwiać można wspaniałe ruiny antycznych budowli: sławne Mury Cyklopie, zabytki kultury mykeńskiej z Bramą Lwic i ogromnymi grobowcami kopułami np. Agamemnona w Mykenach. Akropole, świątynie, amfiteatry, stadiony, kolumny - zwłaszcza w Atenach, Delfach, Epidauros, Koryncie, Olimpii a także na Krecie, Rodos i innych wyspach.

Do zwiedzania zapraszają greckie zabytki takie jak - świątynie, klasztory, twierdze oraz pałace bizantyjskie i średniowieczne, liczne zabytki Salonik czy pojedyncze obiektyw Dafni, Janinie, Nafplionie czy Monemvasii. Na turystów w Grecji czekają także światowej rangi zbiory muzealne sztuki starożytnej, przebogatym Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach na czele, muzeami Delf, Epidauros, Olimpii, Salonik, Teb. Warto także zobaczyć inne zabytki... Dla osób lubiących spędzać wakacje w sposób aktywny w Grecji czeka również dużo atrakcji.

Grecja jest kandydatem do wyjazdu na wczasy praktycznie przez większą część roku, gdyż zawsze w którymś jej regionie są sprzyjające warunki. Podczas planowania wyjazdu, oprócz klimatu należy wziąć pod uwagę również szczyt sezonu turystycznego.

Nie ma wątpliwości, że Grecja to bajeczny kraj, godny polecenia każdemu najbardziej wybrednemu amatorowi dobrego wypoczynku. Wczasy w Grecji to niewątpliwie bardzo trafny pomysł. Świadczy o tym masa turystów, którzy co roku licznie spędzają wakacje w Grecji. Nie zastanawiaj się tylko wypoczywaj w Grecji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena