Gdyby Twoja Ciocia, znana w rodzinie z dość ekscentrycznych zachowań, ale jednocześnie bywająca w różnych miejscach Europy, zaproponowała Ci wyprawę handlową do Turcji (i to w trakcie roku szkolnego) wydawałoby Ci się, że znalazłeś się w przedsionku niebios.

Data dodania: 2010-05-17

Wyświetleń: 1737

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oprócz tego zapewne wyobrażałbyś sobie jakie to przygody mogą Cię czekać w długiej podróży do egzotycznej Turcji. Nie przypuszczałbyś nawet, że po drodze mogą czekać różne niebezpieczeństwa ...

Tak też czuł się Janek, kiedy ciocia Julianna i wujek Klaudiusz przekonali Ginewrę (mamę Janka), żeby puściła go z nimi w podróż do Turcji. Oni mieli tam, jak co roku, zrobić zakupy dywanów do swojego sklepu, a Janek miał im pomóc w pilnowaniu samochodu i przy okazji obejrzeć kawałek egzotycznego świata.

Janek jest jedenastoletnim chłopakiem, który próbuje przetrwać w szkole płatając innym figle, zdobywając gole na meczach piłki nożnej. A kiedy nie można było się wyżyć na podwórku, chłonął książki przygodowe z przycupniętym u nóg psem Meksykiem. Jest też bohaterem książki Przeklęta moneta napisanej przez Ciro Cabala. Czyż więc więcej trzeba, żeby rozbudzić wyobraźnię chłopaka pochłaniającego książki przygodowe? Ano nie ...  Ale też i wymarzona przygoda nie rozwija się tak jak chciałby Janek i jego wujostwo. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy Janek kupił niezwykłe pudełko, w którym w schowku ukryta była moneta ... Od tego momentu w podróży zaczęły dziać się absolutnie dziwne rzeczy. Nagle okazało się, że zginęły dywany, które zawsze docierały na czas do Stambułu i trzeba po nie jechać ku granicy z Afganistanem. Tam okazuje się, że Janek lepiej potrafi negocjować niż jego doświadczony w handlu wujek Klaudiusz. Ale, ale, nie ma niczego za darmo, bo Janek zmienia się i to bardzo ... bo Kto posiądzie tę monetę, rezygnuje z serca. Czy Janek pozostanie takim samym chłopcem? Chcesz wiedzieć jak się to skończy - sięgnij po wydaną przez Wydawnictwo WAM Przeklętą monetę Ciro Cabala.

A jest to świetnie napisana, osnuta na legendzie o Judaszowych srebrnikach, powieść sensacyjna dla młodzieży. Mam jedno ostrzeżenie - książka wciąga ... Mnie naprawdę trudno było się oderwać od niej oderwać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena