Czy same zajęcia fitness, wystarczą aby schudnąć i cieszyć się piękną sylwetką? Czy możliwe jest skuteczne odchudzanie, bez powrotu do nadwagi? Czy suplementy diety są skuteczne?.

Data dodania: 2010-05-14

Wyświetleń: 2196

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zajęcia fitness, czy innego rodzaju ćwiczenia poprawiające sylwetkę są dla wielu pań (panów również) synonimem zdrowego stylu życia. Niestety najczęściej okazuje się, że sama aktywność fizyczna nie wystarcza do zapewnienia sobie smukłej sylwetki.

Nawet jeśli co tydzień na sali gimnastycznej wylewamy hektolitry potu, nie oznacza to, że w tali ubędzie nam kilku centymetrów, jeśli nie zadbamy również o inne aspekty naszego życia. Samo zapisanie się na zajęcia i regularne ćwiczenia to oczywiście duży i słuszny krok do przodu, ale najlepszy nawet instruktor fitness nie zapewni nam wszystkiego, aby trwale odchudzić się.

Obok ćwiczeń konieczna jest zmiana naszej codziennej diety i nawyków żywieniowych (może nie u wszystkich, ale w 95% przypadków).
To właśnie zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną jest receptą na skuteczne odchudzanie.
Wątpliwe wydaje się również zbawienne działanie gimnastyki na osoby, które wprawdzie ćwiczą regularnie dwa razy w tygodniu, jednak aby znaleźć czas na te zajęcia korzystają z restauracji Fast food i ładują w siebie kolejne porcje frytek i hamburgerów.

Zrewidujmy również zawartość naszej lodówki i zastanówmy się, czy rzeczywiście musimy zjadać te wszystkie tłuste i wysokokaloryczne posiłki. Popadanie w drugą skrajność i odchudzanie się za pomocą diety złożonej z samych warzyw z pewnością nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem! Polecam zdrowy rozsądek przede wszystkim – nie należy przesadzać!

Na rynku obecnych jest mnóstwo suplementów diety wspomagających odchudzanie. Agresywną reklamą wyżej wymienionych atakowani jesteśmy zewsząd. Korzystajmy z nich rozsądnie! Nie wszystkie są skuteczne i nawet, jeżeli nie wyrządzą nam krzywdy, to nasz portfel będzie na pewno lżejszy.
Wybierajmy wartościowe i sprawdzone suplementy diety pamiętając, że tabletki nie są receptą na wszystkie nasze problemy. Ciekawą propozycja dla łakomczuchów wydaje się błonnik jako suplement diety.
Produkt w 100% naturalny, w który powinniśmy uzupełniać naszą codzienną dietę niezależnie od tego czy się odchudzamy, czy nie. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego przewodu pokarmowego i naszego zdrowia.
Kiedyś dostarczany był organizmowi w sposób naturalny przez spożywane produkty, współcześnie korzystając z żywności wysokoprzetworzonej nie dostarczmy go w wystarczających ilościach. Podkreślam jeszcze raz jest nam niezbędny!
Wracając do łakomczuchów, to ze względu na swoje właściwości fizyczne obok regulacji przewodu pokarmowego błonnik pęczniejąc w układzie trawiennym zapewnia poczucie sytości i niechęć do późnych kolacyjek…

Pamiętaj odchudzanie nigdy nie jest procesem krótkim (gwałtowana utrata kilogramów może być bardzo groźna dla organizmu).
Jeżeli nie uda Ci się od razu wprowadzić wszystkich postanowień w życie nie popadaj w zwątpienie. Działaj małymi krokami (byle do przodu).
Zacznij od najłatwiejszych – dla Ciebie i konsekwentnie realizuj następne.
Cel choć odległy jest wart osiągnięcia, nie tylko ze względów estetycznych, ale może przede wszystkim zdrowotnych.

Licencja: Creative Commons