Schludnie wykończona, ekologiczna elewacja jest wizytówką każdego domu. Aby stworzyć piękne lico obiektu, firmy budowlane specjalizują się w wykonywaniu fasady z trwałych, reprezentacyjnych materiałów.

Data dodania: 2010-05-05

Wyświetleń: 4423

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Schludnie wykończona, ekologiczna elewacja jest wizytówką każdego domu. Aby stworzyć piękne lico obiektu, firmy budowlane specjalizują się w wykonywaniu fasady z trwałych, reprezentacyjnych materiałów. Właścicielom najbardziej zależy na wyjątkowym projekcie frontu budynku, gdyż pierwsze estetyczne wrażenie odwiedzających gości liczy się najbardziej.

Wynajmowane firmy budowlane pozwalają mieszkańcom domów wybrać odpowiedni dla nich materiał. Zawsze modne, szlachetne elewacje drewniane to nie tylko dobrej jakości, naturalne pokrycie ścian od zewnątrz, ale przede wszystkim doskonały surowiec izolacyjny, pozwalający zmniejszyć koszty ogrzewania domu. Równie istotna jest przystępna cena oraz możliwość harmonijnego łączenia drewna z innymi materiałami. Firmy budowlane wykorzystują różne profile desek, między innymi ze świerku skandynawskiego, modrzewia syberyjskiego układanych na konstrukcji stalowej lub drewnianej. Aby ekologiczna fasada służyła przez wiele lat, wymaga co kilka lat odnowienia, ponownego malowania lub olejowania.

Innym rozwiązaniem są rozpowszechnione elewacje z piaskowca, którego zaletami są równie dobra izolacja termiczna i akustyczna oraz odporność atmosferyczna. Firmy budowlane umożliwiają stworzenie niepowtarzalnego zestawienia piaskowca o różnych nie tylko odcieniach, ale także formatach i powierzchniach. Dla koneserów jeszcze bardziej pożądanym materiałem do wykończenia frontu budynku są płytki klinkierowe. Produkowane są wyłącznie z gliny, piasku a następnie wypalane. Firmy budowlane specjalizują się w stosowaniu klinkieru na zewnątrz jak i wewnątrz domów, wykorzystując specjalny klej oraz fugę do tych płytek.

Największą jednak gamę kolorów posiada elewacja kamienna. Stosowany materiał to głównie granit, sjenit, łupek kwarcytowy, tatrzański i marmur. Różnią się ceną, właściwościami fizycznymi i zastosowaniem. Często do ich montażu firmy budowlane wykonują najpierw rusztowanie ze stali nierdzewnej lub zabezpieczonej antykorozyjnie, aluminium lub okładzin na konstrukcji samonośnej.

Elewacje domu wykonane z naturalnego, ekologicznego materiału mogą tworzyć oryginalny wizerunek obiektu. Położone z precyzją przez firmy budowlane mają szansę stać się ozdobą samą w sobie przez długie lata.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena