Coraz szybszy i intensywniejszy rozwój podróży samolotami sprawia, że z tego środka komunikacji korzysta również coraz więcej ludzi.

Data dodania: 2010-05-05

Wyświetleń: 1908

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

      Na zwiększającą się popularność latania samolotami wpływ ma także fakt, że dostęp do nich jest coraz łatwiejszy, a nierzadko także tańszy w porównaniu do pociągów lub samochodów (a z całą pewnością szybszy). Nie dziwią więc plany rozbudowy lotnisk w Polsce, a jednym z najprężniej rozwijających są oczywiście te z największych miast: Warszawy czy Krakowa, które rozbudowują się na różne sposoby.


      Parking i lotnisko powinny być ze sobą połączone także pod względem rozbudowy infrastruktury, i tak robi się m.in. w Krakowie. Zbudowano tam parking wielopoziomowy koło terminala lotniczego w celu pomieszczenia większej ilości samochodów osobowych. Posiada on pięć kondygnacji, a póki co może pomieść 424 pojazdy osobowe na 3 piętrach. Docelowo ma on zmieścić 1243 samochodów na wszystkich kondygnacjach. Parking i lotnisko zyskały w ten sposób również dodatkową przestrzeń na autokary oraz busy, które mogą parkować na dotychczasowych miejscach.


     Inwestycja ta powinna się bardzo szybko zwrócić, ponieważ wraz z budową parkingu przewiduje się rozbudowę samego lotniska oraz wybudowanie nowego hotelu w pobliżu terminalu. Wielopoziomowy parking i lotnisko mają być połączone specjalnie skonstruowaną kładką, znajdującą się na drugiej kondygnacji. Jest to jedna z największych inwestycji w Krakowie w ostatnich latach, a ponadto jedna z najbardziej rozbudowanych konstrukcji w całym województwie małopolskim.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena