Mój kolor to czerwień, której, jak się okazało, mam w sobie w nadmiarze. Nie mając o tym pojęcia, kupowałam czerwone bluzki i sukienki, a ponieważ brakowało mi fioletowego, zapewniającego sprawnie działającą intuicję, nie czułam, że wybieram źle.

Data dodania: 2010-04-15

Wyświetleń: 5371

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedni dobór kolorów wykorzystuje się do wspomagania procesów leczenia. Na świecie są już szpitale, których kolorowe ściany spełniają różne funkcje: czerwony służy do pobudzania energii chorych, pomarańczowy przywraca im radość, zielony zapewnia poczucie równowagi, zaś niebieski pomaga odzyskać spokój. Kolory, podobnie, jak muzyka, wywołują w ludziach różnorodne odczucia, wpływają na samopoczucie i nastrój.

Jak mocno oddziaływują kolory, świadczy doświadczenie, jakie wykonano w Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego z Krakowa. Niewidomy od urodzenia Rafał został poproszony o określenie koloru zielonego i odczuć z nim związanych. Każdy człowiek, bez względu na to, czy widzi, czy też nie, ma w psychice informację na temat trzech podstawowych kolorów: żółtego, niebieskiego i czerwonego. Rafała poproszono o zmieszanie w wyobraźni żółtego z niebieskim i określenie tego, co czuje. Odpowiedź była zaskakująco trafna - badany określił to jako „równowagę". Tak właśnie określa się zawsze kolor zielony i taki jest wpływ tej barwy na człowieka.

Stałą wibracją każdego z nas jest kolor daty urodzenia - to swoisty kod, jakiemu musimy się podporządkować i któremu podlegamy przez całe życie. Urszula Głuchowska - Bilska, trenerka rozwoju osobistego Dojrzewalni Róż oraz certyfikowany praktyk Koloroskopu - metody Theresy Blomqvist, określającej osobisty wewnętrzny kolor mówi, że kolor daty urodzenia determinuje nasz temperament, wpływa na osobowość i na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Ponieważ mamy go w swojej naturze, nie ma potrzeby uzupełniania go ubraniem czy wystrojem wnętrza.

Mój kolor to czerwień, której, jak się okazało, mam w sobie w nadmiarze. Nie mając o tym pojęcia, kupowałam czerwone bluzki i sukienki, a ponieważ brakowało mi fioletowego, zapewniającego sprawnie działającą intuicję, nie czułam, że wybieram źle. Wciąż byłam poddenerwowana, czułam kołatanie serca, więc z czasem zaczęłam łykać tabletki na uspokojenie. Dopiero przypadkowe spotkanie z Urszulą Głuchowską - Bilską uświadomiło mi, że powinnam wszystkie ubrania w tym kolorze schować bardzo głęboko. Czerwona energia, czy mi się to podoba czy nie, rządzi mną codziennie. Podnosi poziom adrenaliny, może się przejawiać impulsywnością, niepokojem, gniewem lub zdenerwowaniem.

Wpływ barw na człowieka wykorzystuje się też w reklamie, by wpływać na naszą psychikę i przykuć uwagę do produktu. Doświadczeni dekoratorzy wnętrz dobierają kolory do różnych osobowości i potrzeb. Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak często używa się pomarańczowego w wystroju barów i restauracji a zielonego w salach operacyjnych? Kolor może wpływać na całe nasze otoczenie, ułatwiać kontakty towarzyskie a także polepszyć stan zdrowia i karierę zawodową.

Koloroskop pomaga określić twój osobisty wewnętrzny kolor.
Do jego ułożenia potrzebna jest data urodzenia oraz używane imiona, nazwiska i ew. pseudonimy. Na ich podstawie zostanie rozrysowany schemat kolorystyczny, tworzony wg ułożenia czakr, które tworzą taki sam układ kolorystyczny, jaki znajdujemy w tęczy. Czerwony ma najniższą częstotliwość i mieści się w dolnych partiach ciała, zaś fioletowy - najwyższą i odpowiada czubkowi głowy.

Diagram i szczegółowy opis Twojego wewnętrznego koloru określa, jakie barwy są u Ciebie dominujące, a jakich Ci brak dla zachowania równowagi. Bez tego osiągnięcie harmonii życiowej nie jest możliwe, a bez tego z kolei trudno o szczęście i powodzenie. Metoda, na podstawie której buduje się diagram opiera się nie tylko na barwach, ale i na numerologii. Zarówno liczby, jak i litery mają swoją wibrację, a więc i kolor. Na przykład litera A odpowiada cyfrze 1 i kolorowi czerwonemu. Każdy rok życia ma swój kolor i swoją wibrację. Od urodzin do urodzin pozostajemy pod wpływem określonej wibracji, która wpływa na nasze poczynania, sukcesy, radości i smutki. Co 12 miesięcy zmienia się kolor danego roku, zaś co 9 lat zmienia się cały cykl. Ważne jest, by nasze działania prowadzić w zgodzie z własnym cyklem. Dobrze jest np. rozpoczynać ważne działania, podpisywać umowy etc. w pierwszym roku cyklu - - czerwonym, którego energia gwarantuje osiągnięcie sukcesu. Rok koloru zielonego sprzyja przedsięwzięciom, związanym z mieszkaniem, ponieważ jego energia wspomaga sprzedaż czy remont. Okres barwy niebieskiej oznacza świetną komunikację z innymi - to czas zawierania nowych znajomości. Rok granatowy zapewnia sukcesy biznesowe, zaś różowy to czas na refleksję, zbieranie sił i odpoczynek.

Czy tego chcesz, czy nie, kolory oddziałują na Ciebie i Twoje otoczenie. Wiedza na temat tego, jakich kolorów masz w nadmiarze, a jakie musisz uzupełnić pomoże wyrwać Cię z chaosu, zrównoważyć i odmienić Twoje życie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena