Grawerowanie laserem to trwała oraz innowacyjna technika znakowania różnych przedmiotów. Grawer laserowy daje dużą precyzje podczas wycinania dowolnych kształtów.

Data dodania: 2010-03-25

Wyświetleń: 3122

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki tej technologi możliwe jest uzyskanie jak największej jakości w różnych typach materiałów np: papier, folia, różne tworzywa sztuczne, sklejka, karton, długopis, guma, drewno, korek, metale powlekane, aluminium, itp. Grawerowanie laserowe cechuje również czystość obróbki, która wyklucza konieczności czyszczenia grawerowanych przedmiotów.

Urządzenia, te umożliwiają trwałe znakowanie dużej ilości powierzchni, oraz pozwala na szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Technika ta wykorzystywana jest w akcjach promocyjnych róznego rodzaju firm np. na długopisy reklamowe, kubki, zapalniczki. Maszyny do grawerowania laserowego mają także możliwość nanoszenia wzorów, logotypów na takie materiały jak np. metal, laminat grawerski, szkło, skóra oraz wiele innych. Zastosowanie laserowego cięcia i grawerowania pozwala na uzyskanie bardzo interesujących i atrakcyjnych efektów wizualnych, różnych w zależności od materiału, na którym są one wykonywane. Dzięki możliwości grawerowania na wszelkich rodzajach powierzchni technika laserowa sprawdza się w zastosowaniach reklamowych i marketingowych. Przygotowanie graficzne jest szybkie, a także solidne. Ta nowa  technologia laserowa oferuje precyzję, której nie można osiągnąć podczas wycinania ręcznego a także daje 100% pewności, że wycięte elementy będą jak najbardziej powtarzalne oraz będą posiadały identyczne kształty, pomaga to między innymi podczas wycinania elementów modeli np. z drewna czy plastiku.Podsumowując grawer laserowy jest techniką przyszłości i korzystająć z codziennych przedmiotów nie zdajemy sobie sprawy z tego ile z nich było obrabianych techniką laserową.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena