Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie tak naprawdę ludzie jedzą wspólne posiłki?

Data dodania: 2013-06-16

Wyświetleń: 1066

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wydawać by się mogło, że najlepszym do tego miejscem jest kuchnia. Ale czy aby na pewno? Przecież kuchnia to tak naprawdę pomieszczenie, w którym przyrządzamy posiłki. Oczywiście w tym pomieszczeniu droga z garnka na talerz jest zasadniczo najkrótsza. Ale czy jest to w pełni komfortowe?

Wydaje się, że nie do końca. Bo przecież w takim przypadku będziemy musieli umieścić w kuchni krzesła do jadalni.  W zależności od tego, jak liczna jest nasza rodzina, może to stanowić dosyć poważny problem dla nas. Oczywiście jeżeli mieszkamy sami, to nie ma z tym żadnego problemu. Jeżeli jednak mamy dosyć liczną rodzinę, kuchnia może okazać się zbyt małym pomieszczeniem. Może zatem bardziej właściwa w tym przypadku będzie jadalnia czy też salon? Wszystko w gruncie rzeczy zależy od naszych warunków mieszkaniowych.

Posiadając duży dom jesteśmy w stanie pozwolić sobie na osobne pomieszczenie czy też ogromny salon, w którym ustawimy krzesła do jadalni. To wydaje się być najbardziej rozsądnym wyjściem z sytuacji. Salon czy nawet osobna jadalnia dają nam dosyć dużą przestrzeń. Dzięki temu bez trudu zmieścimy przy jednym stole cała rodzinę, a co więcej będziemy mogli zaprosić także gości. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku mieszkania w bloku takie rozwiązanie może być bardzo trudne do zrealizowania. Przede wszystkim będzie nam przeszkadzał brak miejsca. Mieszkania w blokach są skonstruowane tak, aby nie generować dodatkowych powierzchni. Jest w nich w zasadzie tylko to, co niezbędne.

A stół i krzesła do kuchni to według projektantów oraz budowniczych chyba zbyt wielki luksus. Z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić, aby mieszkania w blokach były „z gumy” i mieściły w sobie dowolną liczbę pomieszczeń. Niestety muszą one nakładać na nas pewne ograniczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena