Pewnie większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa dach.

Data dodania: 2013-06-22

Wyświetleń: 1178

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zresztą zapewne także nie do końca wiemy, jak różne mogą być jego formy. A są one bardzo zróżnicowane. Aby zacząć wybierać należy w pierwszej kolejności poznać zadaszenia, jakie są nam oferowane. Kiedy mówimy o dachu, to w pierwszej kolejności mamy przed oczami nasz dom czy też mieszkanie. Jednoznacznie kojarzy nam się to właśnie z tym miejscem. Tak naprawdę przecież dom bez dachu nie miałby racji bytu. Póki co domów w wersji „kabriolet” jeszcze się nie produkuje – buduje. I zapewne nieprędko to nastąpi.

Chociaż w przypadku wielkich aren sportowych czy też boisk piłkarskich często mamy do czynienia z rozsuwanym dachem. Tego typu zadaszenia pozwalają przede wszystkim na regulację dostępu światła. Jest to szczególnie istotne dla murawy piłkarskiej. Jak wiemy, nawierzchnia trawiasta potrzebuje wody i słońca do wzrostu. Przy zasłoniętym dachu można ją oczywiście nawadniać, ale z dostępem promieni słonecznych będzie nie lada problem. Dlatego też w tej sytuacji konieczny jest dach, który będzie chronił, ale także dawał dostęp promieni słońca. Jest to jeden z wielu przykładów. Kolejnym „zadaszeniem” w naszym życiu jest między innymi wiata w ogródku czy też daszek na tarasie.

Formy, kolory i materiały za każdym razem są inne. Jest jednak coś, co łączy wszystkie te zadaszenia. Chodzi mianowicie o ich rolę. Tego typu konstrukcje maja przede wszystkim chronić. I chodzi w tym przypadku nie tylko o człowieka, ale chociażby o murawę piłkarską. W wielu przypadkach mogą wydawać nam się zbędne, ale bardzo szybko okazuje się jednak, że nie możemy się bez nich obejść. Warto zatem zdać sobie sprawę, że zadaszenia są niezwykle ważnym elementem całego naszego życia. Nie zauważamy ich, ale ich brak odczuwamy niemal natychmiast.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena