Oświetlenie jest kluczową sprawą w każdym domu.     

Data dodania: 2013-06-22

Wyświetleń: 1155

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Może część osób nie przywiązuje do tego większej uwagi, ale nikt z nas nie może zaprzeczyć, że światło odgrywa bardzo istotną rolę w naszym życiu. Szczególnie odczuwamy to w domu. Tutaj, tak naprawdę, funkcjonujemy przez większość czasu przy sztucznym świetle. Oczywiście jest to w pewnym sensie uzależnione od pory roku. Tak więc latem, kiedy przez większą część dnia jest jasno, sztuczne światło nie jest nam aż tak bardzo potrzebne. Ale kiedy zbliża się okres jesienno-zimowy, to nagle okazuje się, że bardzo potrzebne nam są lampy wiszące. To tylko jeden z wielu elementów oświetlenia w naszym domu. Ale jakże istotny.

Tak naprawdę każde pomieszczenie ma swój indywidualny system oświetlenia. Nie da się ukryć, że instalacja oświetlenia dostosowywana jest do wyglądu danego pomieszczenia. Przecież klasyczne lampy wiszące nie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych pomieszczeń. W nich potrzebne są inne rozwiązania. Jeżeli chodzi natomiast o tradycyjny salon, to tego typu lampy mogą być świetnym pomysłem. Ale salon to przecież tylko jedno z wielu pomieszczeń. Jest jeszcze dla przykładu łazienka, gdzie oświetlenie powinno być w miarę kompaktowe. Z całą pewnością można stwierdzić, że nie sprawdzą się w tym przypadku rodzaje oświetlenia stosowane na przykład w salonie lub pokoju dziennym.

To samo zresztą dotyczy przedpokoju, kuchni czy też sypialni. Aczkolwiek sypialnia i przedpokój charakteryzują się w tym względzie dosyć dużą elastycznością. Podsumowując te krótkie rozważania, warto zauważyć, że lampy wiszące najlepiej sprawdzają się w przypadku pomieszczeń takich jak salon, jadalnia, a nawet sypialnia czy też pokój dzienny. Niestety, nie są one na tyle uniwersalne, aby stosować je do wszystkich rodzajów pomieszczeń w naszym domu. Z drugiej strony to dobrze, gdyż w ten sposób uzyskujemy pewne zróżnicowanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena