Okres letnich długich dni już dawno za nami. Dni stają się coraz krótsze i coraz bliżej nam już do zimy. Warto więc zadbać o to by oświetlenie naszego mieszkania lub domu było odpowiednie.

Data dodania: 2016-10-25

Wyświetleń: 832

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaką lampę wybrać?

Oczywiście w dzisiejszych czasach sam funkcjonalny aspekt, czyli dawanie światła nie zawsze stoi na pierwszym miejscu. Bardzo często musi on ustępować miejsca także walorom estetycznym samej lampy, jest ona bowiem elementem wystroju naszego wnętrza.

Najpopularniejsze są lampy podłogowe, lampy, stojące, które możemy postawić na meblach oraz lampy wiszące. Wybór już na tej płaszczyźnie jest już więc całkiem spory. Do tego dochodzi również wiele innych aspektów. Tak, naprawdę jednak wybór oświetlenia, zależy tylko i wyłączni od naszego gustu. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewnie czy poradzimy sobie sami z wystrojem naszego wnętrza, warto zasięgnąć konsultacji, bardziej doświadczonych osób.

Wracając jeszcze do samych lamp, warto przy ich wyborze zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii.

  • Abażury/klosze – wybierając lampę, która posiada abażur lub klosz, warto pamiętać o tym, że by dopasować go to wielkości pomieszczenia. Jeżeli pomieszczenie jest małe, warto kupić oświetlenie z małymi kloszami, natomiast jeżeli pomieszczenie jest duże, nie musimy się, szczególnie ograniczać.
  • Długość kabla – ma istotne znaczenie, jeżeli chodzi o lampy podłogowe. Powinniśmy przed zakupem sprawdzić, czy lampa, która chcemy kupić, ma odpowiedni długi kabel, który dostanie do najbliższego gniazdka. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni kupić przedłużacz lub inną lampę. W większości przypadków na rynku dostępne są lampy z kablami o długości od 50 cm do 2 metrów.
  • Moc żarówki – przed zakupem lamy warto sprawdzić jaka maksymalna moc żarówki jest w stanie obsłużyć. Jeżeli lubimy mocne światło, warto sprawdzić, czy lampa poradzi sobie z żarówką o dużej mocy.
  • Konserwacja – jeżeli jesteśmy osobami, które przesadnie dbają o czystość domu, warto wybrać taką lampę, której klosz jest wykonany ze szkła lub plastiku. Ułatwi to jego czyszczenie. Lampy posiadające klosze szklane, plastikowe lub metalowe, są również polecane alergikom.

Oczywiście to tylko kilka z aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Wybór oświetlenia do naszego domu powinien być dobrze przemyślany, ponieważ ma on duże znaczenie dla naszych oczu, warto o tym pamiętać.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena