O ile w przypadku większości sprzętu służącego tworzeniu i odtwarzaniu muzyki nie ma znaczenia, w którym miejscu je umieścimy, o tyle ma to niebagatelne znaczenie w przypadku sprzętu Hi-Fi.

Data dodania: 2010-03-19

Wyświetleń: 1920

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O ile w przypadku większości sprzętu służącego tworzeniu i odtwarzaniu muzyki nie ma znaczenia, w którym miejscu je umieścimy, o tyle ma to niebagatelne znaczenie w przypadku sprzętu Hi-Fi. Sprzęt Hi-Fi powinien być umieszczony w odpowiedni sposób i w odpowiednim pokoju tak, aby rzeczywiście można było cieszyć się doskonałą jakością dźwięku. W końcu po to właśnie zakupiliśmy ten sprzęt (wydając sporą kwotę pieniędzy) i nie ma sensu, by zaniedbać aspekt właściwego umieszczenia.

Przede wszystkim nie warto instalować sprzętu Hi-Fi w małym pokoju, gdyż wyniknie z tego znaczna szkoda dla basu i stereofonii. Wiele zależy od odpowiedniego ustawienia kolumn, zwłaszcza, gdy dźwięk uzyskiwany z każdej z nich sumuje się w efekt kompletnej całości.Miejsce umieszczenia jest także ważne, gdy weźmiemy pod uwagę oświetlenie, efekty dyskotekowe, które stanowią przedmiot zainteresowania osób organizujących imprezy.Ich niewłaściwe ustawienie może spowodować, że nie uda się uzyskać zamierzonego, olśniewającego osoby odwiedzające klub lub dyskotekę efektu.


Zarówno jeśli chodzi o właściwe umieszczenie sprzętu Hi-Fi jak i sprzętu zapewniającego ciekawe efekty wizualne nie ma co liczyć na odnalezienie interesujących nas wiadomości w prasa, wydawnictwa. Należy zdać się na doświadczenie osób, które zajmowały się już tym wcześniej lub na własną intuicję. Pewne informacje znajdziemy też w artykułach zamieszczonych w Internecie lub na forach tematycznych, których użytkownicy wymieniają się praktycznymi informacjami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena