Przeżycie w leśnej głuszy nie jest łatwe. Jeżeli uważasz się za takiego chojraka, że na kolejne wakacje masz zamiar udać się środek dzikiej puszczy, lepiej przeczytaj ten poradnik. Dowiesz się, że w celu przetrwania w środku lasu należy:

Data dodania: 2010-03-16

Wyświetleń: 3091

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. SPANIKOWAĆ!

Po męsku należy się przyznać: jeżeli trafilibyśmy do środka lasu, prawdopodobnie spanikowalibyśmy jak małe dziewczynki. Bo my nie chcemy trafić do środka lasu. Z tobą może być inaczej - możesz celowo pchać się, gdzie nie należy. Ale i tak spanikujesz. Panika jest obowiązkowym elementem testu męskości, dlatego należy ją uznać za jego oficjalną część.

2. Uspokoić się

Okej, okej, odetchnij, nie jest tak źle. Dookoła są roślinki, słyszysz jakieś żyjątka, niektóre nawet widzisz - te, które podgryzają cię w nogę... Da się przeżyć. Opanuj się. Skoro żyje tu tyle dziadostwa, ty też dasz radę.

3. Zapewnić sobie pożywienie

Dopóki masz w kieszeni zapas słonecznika i niedojedzony batonik - jesteś ustawiony, głód ci nie grozi. Ale co, jeżeli jakiś przeklęty gryzoń dorwie się do twojej spiżarni? Pilnuj wszystkiego, co jadalne - od tego zależy przetrwanie! Najbardziej musisz uważać na swoje orzeszki.

4. Wyjąć komórkę i zadzwonić po pomoc

No tak, opanowałeś się, zaspokoiłeś głód - czas skończyć więc z tymi głupimi zabawami i zadzwonić po pomoc. Mamy nadzieję, że twoja komórka jeszcze nie padła. A tyle razy ci powtarzano, żebyś nie używał jej jako odtwarzacza mp3!

5. Iść przed siebie i wołać tak głośno, aż ktoś usłyszy i cię uratuje

Pozostało ci tylko jedno rozwiązanie. Niezbyt chlubne, ale nie oszukujmy się - żaden współczesny człowiek nie potrafi dać rady czemuś tak zacofanemu jak natura. To jak potyczka z wielkim, oślinionym dinozaurem. Dlatego nie ma się czego wstydzić. No, dalej, krzycz. Jeżeli cię nie usłyszą, jak mają cię uratować?

Cóż, nie jest łatwo powrócić cało z wycieczki do siedliska niedźwiedzi, jeleni, wiewiórek i innych odrażających stworzeń. Szczerze mówiąc - nie rozumiemy ludzi, którzy się na to porywają. Przecież można spędzić wakacje dużo przyjemniej - kupić bilety lotnicze i wyfrunąć do przytulnych, egzotycznych hoteli...

Licencja: Creative Commons
6 Ocena