Sztuczne ognie to wyroby pirotechniczne, wykorzystywane do celów widowiskowych i sygnalizacyjnych, dające przy paleniu efekty świetlne i akustyczne. Obecnie największym producentem fajerwerków są Chiny.

Data dodania: 2007-06-15

Wyświetleń: 4657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Stanach Zjednoczonych głównym elementem obchodzenia dnia Niepodległości są pokazy fajerwerków. Sztuczne ognie w USA odgrywają bardzo duża rolę. Używa się ich do świętowania urodzin, ślubów jak i osobistych wydarzeń. Bardzo często kasyna w Las Vegas prezentują pokazy sztucznych ogni. Wykorzystuje się je także na festiwalach i imprezach dobroczynnych, na uroczystościach rodzinnych i piknikach.
W Chinach świętuje się wynalezienie fajerwerków 18 kwietnia. Sztuczne ognie, zarówno wtedy jak i teraz mają odpierać złe duchy, które są odganiane przez głośne huknięcia z petard. Sztuczne ognie są używane zarówno w czasie świętowania narodzin jak i śmierci. Chiński Nowy Rok jest szczególnie popularnym wydarzeniem, podczas którego sztuczne ognie są główną atrakcją imprezy. Do dzisiaj Liu Jang region Hunan Province pozostaje głównym obszarem produkcyjnym fajerwerków na świecie. Praca przy produkcji fajerwerków jest bardzo niebezpieczna a przy tym słabo płatna. Bardzo często dochodzi do wyzysku pracowników.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena